Temel Karamollaoğlu: Bu demiri biz değil Cumhurbaşkanı ve ittifak içinde olduğu partinin genel başkanı soğutacak

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İl Başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının katıldığı “Seçim Değerlendirme Toplantısı”nda seçim sürecini ve gündemdeki konuları değerlendirdi.

“Türkiye çok zorlu seçimler yaşadı. Ama inanın devletin tüm imkanlarının iktidar tarafından medyasından, yargısına, kolluk kuvvetlerine kadar bu denli kullanıldığı bir seçim görmedik.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Şimdi Sayın Cumhurbaşkanının mesajları var ‘sıcak demiri soğutalım’ diye. Bu demiri biz değil, Sayın Cumhurbaşkanı ve ittifak içinde olduğu partinin genel başkanı soğutacak. Öncelikle bu demirin nasıl ısındığını bir düşünsünler ve soğutmanın yolunu düşündükten sonra bulmaya çalışsınlar.

AK Parti seçimi kaybetti ve istediği oyu alamadı. Neden bu oyları kaybettiklerini oturup düşünmek zorundalar. Bizim bütün iddialarımız konular üzerinedir, şahıslar üzerinde değil. Biz konulara odaklanmak mecburiyetindeyiz. Biz, 1389 seçim bölgesinin tamamında seçimi kazanmak için çalıştık. Bir tenkitte bulunduğumuz zaman bunları rezil rüsva etmek için değil, doğrusunu bulsunlar diye söyledik.

Bunu tarih yazacak

Dibi delik çuval gibi ekonomik bütçemiz var, doldurdukça dökülüyor. Siz üretime destek vermeden bir ekonominin ayağa kalkabileceğini sanıyorsanız hayal kuruyorsunuz. Üretim olmadan güçlü ekonomi olmaz. Üretim olmadan İşsizlik çözülmez. Türkiye patates, soğan ithal edecek nasıl hale geldi? Bu ayrı bir beceridir! Beceriksizliğin şahikasıdır. Bunu tarih yazacak!

Hocası var talebesi yok, talebesi var hocası yok. Bu tür üniversiteleri kurmanın ne mantığı var. Bu nasıl bir eğitim anlayışı. İsrafa karşıyız, yalan karşıyız, iftiraya karşıyız, hakaret diline karşıyız. Ahlaki değerlerimiz nereye gitti? Deizmi önlemek istiyorsa devlet büyükleri önce kendini düzeltmeli.

Valilerimize, kaymakamlarımıza sesleniyorum. Allah aşkına bir partinin mensubu gibi davranmayın. Evet siz Cumhurbaşkanını temsil ediyorsunuz ama siyasi tarafını temsil etmiyorsunuz.” Troller para karşılığı iş yaptıkları için, onlar saldırmak için para karşılığında her işe kalkışırlar. Milli Görüş lafla olmaz, Milli Görüş edeple olur. O yüzden Edep Yahu demişler!”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz