Temel Karamollaoğlu: Kuyruklardan şikâyet ediyorlar şimdi kendileri kuyruk oluşturuyor

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, olağan haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin konuştu.

İstanbul Kartal’da çöken 8 katlı binada 21 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatan Karamollaoğlu, çöken binanın ardından sorulması gereken sorular olduğunu ifade etti.

“Bu bina neden çöktü? Bu bina yeni yasaya dayanarak nasıl ruhsat aldı?” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Binanın üstüne 3 kat kaçak daire yapıldı. Ancak en küçük bir sallantıyla yıkıldı. Bina küçük bir kıpırdamaya bile dayanıklı değil. Bir aile çocuklarıyla birlikte yok oldu. İktidar hem yayın yasağı koydu hem de bir an önce seferberlik ilan ederek enkazı kaldırmaya çalıştı. O bölge uzun bir süre hengâme yaşadı.

Bu ister istemez şu sorulara neden oluyor. İstanbul’da depreme karşı bizim almamız gereken önlemleri aldık mı, almadık mı? İstanbul’da deprem anında 470 toplanma merkezi vardı. Bunların 300’ü imara açıldı. Orada siteler ve AVM’ler yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘nereden çıktı, bu kadar binalar’, işte o deprem toplanma bölgelerinde yapıldı. Türkiye yönetilmiyor, Türkiye sürükleniyor. Siz sürüklenirseniz etkili olamazsınız. Problemlere çözüm bulamazsınız.

17 sene önce olmayan bir beka sorunu, varsa iktidarın yaptığı yanlışlar sonucunda ortaya çıktı. Eğer varsa bu milleti bir bütün olarak kucaklamak gerekiyor. Siz hem ‘beka sorunu var’ diyeceksiniz hem de milleti kutuplaştıracaksınız. Biz milleti makul düşünceye davet ediyoruz. Bu millet hepimizin. Bu millet bir bütündür. Bu bütünlüğü güçlendirecek yaklaşımlara ihtiyaç var. Bunu da Türkiye’de yapacak ve geçmişte yapan Milli Görüş partileridir ve bugün Saadet Partisi’dir. Siz başkalarını hain ilan ederseniz bir gün o kuyuya da siz düşersiniz.

Ekonomi iyiye gitmiyor. Bu durum iflasın işaretidir. İktidar bütün meselelerini bir tarafa bıraktı. Tank Palet Fabrikası’nı sattı. Bir tarafta ise geriye kalan 15 şeker fabrikasını özelleştiriyor. Arkasından da bakkal dükkânları açmak için kolları sıvıyor. İktidar ‘sonra biz fiyat artışlarını önleyeceğiz’ diyor. Bırak bakkal bakkallığını yapsın. Sen de denetlemeni yap. Siz Türkiye’nin 81 yerinde açacağınız bakkal dükkânlarıyla ekonomiyi kurtaramazsınız. Bakkal dükkânlarında 1 kilometrelik kuyruk oluşuyor. Kuyruklardan şikâyet ediyorlar şimdi kendileri kuyruk oluşturuyorlar. Ülkeyi uçuruma götürüyorsunuz. Sadece siz gitmiyorsunuz ülkeyi de beraber uçuruma sürüklüyorsunuz. Uyanın!

Merminin fiyatını ben ne bileyim. Millet karnını doyuracak, domatesin, biberin, peynirin ve ekmeğin fiyatını bilmek istiyor. Ne alakası var meyve ve sebze fiyatlarını mermi ile karşılaştırmanın. Kabahati yine birine yıkacak. Gelip o da mermi fiyatlarına dayanıyor. Ekonomiyi düzeltmek istiyorlar ise yolsuzluğu bırakacaklar, israfı bırakacaklar. Bunlara bir de faiz eklenince elde para kalmıyor. Enflasyon artıyor. Borçlarımız artıyor. Vatandaşın perişanlığı bunlarla beraber artıyor. İşsizlik de artıyor. Üretime gerekli desteği vermezseniz gıda politikasını yanlış yere sevk edersiniz. Tarım ve hayvancılıkta çöktük. Seçimden sonra milletimizi çok büyük zamlar bekliyor.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan da bizle birlikte çalıştı. O çok iyi bilir, biz sözümüzün eriyiz. Sözümüzde dururuz. Yalpa yapmayız. Gerçekleri söyleriz. Bu millete zarar verecek hiçbir işte Saadet Partisi bulunmamıştır. Kimseyle bir ittifak içine girmemiştir. Kimseyi alıp kucağına, 10 yıl besleyip daha sonra çıkıp ‘hain’ deyip, sonra memleketteki bütün yanlışlıkları onların omuzlarına bağlayacaksınız. Ne o gaflete düşeriz. Ne de o tavrı sergileriz. Biz ruz-i mahşerde hesap vereceğimizi biliriz. Bu inançla davranırız. Biz sizi yanlıştan döndürmek için uyarılarda bulunuyoruz. Dostça söylüyorum gittiğiniz yol yanlış. Bundan dönün. Ama maalesef iktidarın hırsından gözü dönmüş. İktidarda kalmak için akla hayale gelmeyecek iftiraları söylemekten geri kalmıyorlar. Bu devir bir gün değişir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz