Temizlik yaparken ihmal edilmemesi gereken yerler!

0
Rabia Güner

Evde çok fazla vakit geçiriyoruz. Bu yüzden evin temizliği sağlığımız açısından son derece önemlidir. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için temizlik yaparken ihmal edilmemesi gereken yerleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Ev temizliği konusunda dikkat edilmesi gereken unsurlar var. Bu unsurlara dikkat etmek sağlığımız açısından önemli. Bu yüzden de temizlik esnasında hiçbir alanı ihmal etmemeliyiz. Fakat gözden kaçan noktalar olabiliyor. Peki, temizlik yaparken nereleri ihmal ediyoruz?

Menfezler

Alüminyum Menfez - (Alüminyum Menfez Modelleri ve Fiyatları) - As Sineklik  Sistemleri

Söz konusu temizlik olduğunda menfezler çok fazla ihmal edilir. Fakat kalorifer ve klima menfezinin kanatlarında çok fazla kir ve toz birikir. Burada biriken tozlar, evin tüm havasını kirletir. Bu yüzden bir fırça yardımıyla temizlenmelidir.

Fırça yardımıyla temizlenen menfezleri, ardından süpürebilir ya da silebilirsiniz. Toz dışında yağ ve kir nedeniyle yapışmış inatçı lekeler olabilir. Bunları da çok amaçlı temizleyicilerden destek alarak halledebilirsiniz.

Duşakabin ya da duş perdesi

Duş Perdesi Nasıl Takılır? | igrus

Duşakabin temizliğinde sirke ile suyu karıştırabilir ya da çok amaçlı temizleyicileri kullanabilirsiniz. Eğer bir duş perdesi kullanıyorsanız, arada bunu da çamaşır makinesine atmanızda fayda var. Fakat kurumadan asarsanız, banyo neminden ötürü küf yapar.

Perdenizi yaklaşık bir senedir değiştirmediyseniz, atıp yenisini almanız da önemlidir. Çünkü bu tarz ürünlerin belli bir ömrü vardır. Sürekli nemli bir ortamda bulunması çabuk yıpranmalarına yol açar.

Yatak

Ücretsiz Duvara Yakın Beyaz Yatak örtüsü Stok Fotoğraflar

Genelde yatağımızı temizlemek adına tek yaptığımız çarşafları, şilteyi ya da yastık kılıflarını yıkamaktan ibarettir. Fakat bu yeterli değil. Daha temiz bir yatak için birinden yardım alarak, yatağı yan çevirmelisiniz. Ardından da süpürge ile maksimum güçte süpürmelisiniz.

Bunu ayrıca tüm koltuklarda da uygulayabilirsiniz. Böylece çok daha temiz bir ortamda, daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz mümkün olur.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz