‘Terör örgütünün Şengal bölgesinde yuvalanması asla kabul edilemez’

0

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani ile görüştü. Basına kapalı gerçekleşen görüşme sonrası konuşan Yıldırım, terör örgütü PKK’nın Irak topraklarından Türkiye’ye gerçekleştirdiği saldırıların asla kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Bu konuda gereken neyse hepsinin sonuna kadar yapılacağını belirten Yıldırım, şunları söyledi: “Bu terör örgütünün batıya doğru yayılması, Şengal bölgesinde yuvalanması da asla ve asla kabul edeceğimiz bir şey değildir. PYD’nin Suriye bölgesinde oldu bittiler yapmasına da asla rıza gösteremeyiz. Orada yaşayan Peşmergeleri, Arapları yerinden yurdundan ettiler, adeta bir işgal içerisine girdiler. Tabii adını ne kadar değiştirirse değiştirsin bunların ne yaptıklarını biliyoruz. Bunlar PKK’dan türemiş. İsim değiştirerek işin esasını değiştiremezsiniz. PKK eşittir PYD eşittir YPG.”

Barzani ise teröristlere karşı koymanın herkesin görevi olduğunu belirterek mücadelede desteğe ihtiyaçları olduğunu ve tüm alanlarda ilişkileri geliştirmek istediklerini kaydetti.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz