Tunus’tan Erdoğan’ın açıklamalarına yanıt: “Kabul edilemez”

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Tunus Parlamentosu’nun feshedilmesine ilişkin açıklamalarına Tunus Dışişleri Bakanlığı tepki gösterdi. Bakanlık, “Tunus, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın açıklamasından duyduğu şaşkınlığı ifade etmektedir. Bu yorumlar kabul edilemez” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi karmaşa ve belirsizliğin devam ettiği Tunus’ta yaşananlarla ilgili olarak sarfettiği sözler iki ülke arasında gerilim yarattı.

Tunus’ta meclisin feshedilmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşananları üzüntüyle izlediklerini açıklarken, “Seçilmişlerin bulunduğu Meclis’in feshi, Tunus’un geleceği açısından düşündürücüdür ve Tunus halkının iradesine bir darbedir” ifadesini kullanmıştı.

Tunus Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Tunus, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın açıklamasından duyduğu şaşkınlığı ifade etmektedir. Bu yorumlar kabul edilemez. Tunus dost ülkelerle yakın ilişkiler kurma gayreti içindedir ancak kararlarının bağımsızlığına da bağlıdır ve egemenliğine müdahaleyi reddeder” ifadeleri kullanıldı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz