Türkiye’de kano yapılacak en güzel yerler!

0
Rabia Güner

Dünyanın çoğu yerinde popüler spor dalı haline gelmiş olan kano, büyük ilgi görmeye devam ediyor. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için Türkiye’de kano yapılacak en güzel yerlerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Durusu

Durusu Terkos Gölü Nerede ve Terkos Gölü Kahvaltı Fiyatları - Arnavutköy

Durusu, İstanbul’un şehre 40 km uzaklıktaki Kemerburgaz sınırlarında yer alıyor. Oldukça keyifli bir rotası bulunan Durusu, yemyeşil doğası ile insanları adeta büyülüyor. Burası eski dönemlerde Karadeniz’e bağlı bir koy iken zamanla göle dönüşüyor ve özellikle göç döneminde çeşitli kuş türlerinin görüldüğü bir manzara sunuyor. Ayrıca burada ilgililere tur hizmeti de veriliyor.

Kekova

Tarih, deniz ve doğa iç içe: Kekova

Burası Türkiye’nin ilk sualtı milli parkı unvanına sahip yeri olarak geçiyor. Akdeniz’in sahil kasabası olan Kaş’ta yer alıyor. Kano severlerin favori noktalarından birini oluşturan Kekova, bu spor için adete biçilmiş kaftan ve açık ara en dikkat çeken yerlerden biri olarak anılıyor. Asırlar öncesine dayanıp tarih yolculuğu sunan alan, ortalama 5 saatte tamamlanıyor.

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü

Kano yapılacak yerler arasında en gözde yerlerden biri olarak sayılıyor. Göl kenarında bulunan birçok tesis sayesinde kano hazırlıklarınıza yardım alabiliyor ya da kano öğrenmek için destek alabiliyorsunuz. Pratik yapma imkanınız da mevcut. Ayrıca kiralanan kanolar da ister eğitmenlerle istenirse tek başına da kullanabiliyor. Burada kano sporu düzenli ve profesyonel olarak da yapılıyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz