TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı başladı.. ama tatsız bir olayla

0

TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 36’ncı kez kapılarını kitapseverlere açtı. Ancak ilk günden istenmeyen hadise yaşandı. Yazar Sabahattin Önkibar’a saldırı gerçekleştirildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Kayseri Kitap Fuarı’nda yazar İhsan Eliaçık’a bir grup tarafından saldırıda bulunulmuştu. Yazara yönelik hakaretlerde bulunan grubun oluşturduğu gerginlik sebebiyle polis, Eliaçık’ın fuara girmesine izin vermemişti.

Bunun ilk ve son olmasını beklerken; yine bir kitap fuarında bir başka yazara saldırı haberi geldi. Tüyap İstanbul Kitap Fuarı’nda Kırmızı Kedi Yayınevi standında imza etkinliği yapan yazar Sabahattin Önkibar’a saldırı gerçekleştirildi.

“Bir kitaba dahi tahammül edemeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Türkiye’nin geldiği nokta budur ama eğilmeyeceğiz inatla mücadele edeceğiz.” diyen Önkibar, odatv’nin aktardığına göre şunları söyledi:

“‘Asena’ adlı kitabımı kastederek, neden yazdığımı sordular önce. Ben de ‘gazetecilik yaptığımı’ belirtim. Devlet Bahçeli’ye dair bir önceki kitabımın öfkesi de var. Ve bir yumruk attılar. Devlet Bahçeli’nin organize olmuş fedaileri bunlar, çok belli. Panik halindelerdi. Yerlerde kanlı kitaplar var. Ben kitap yazmaya ve Kırmızı Kedi Yayınevi ile birlikte olmaya devam edeceğim.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz