Twitter, kendiliğinden silinen ‘fleet’ adlı mesaj özelliğini deneme kullanımına soktu..

0

Sosyal medya devi Twitter, 24 saat içerisinde kendiliğinden silinen ‘fleet’ adlı mesaj özelliğini deneme kullanımına soktu. Şirket, ilk olarak Instagram ve Snapchat gibi platformların kullandığı bu yeni uygulamasını Brezilya’da test etmeye başladı.

Twitter’dan yapılan açıklamada, fleet uygulamasıyla yeterince beğeni almayan ya da yeniden paylaşılmayan (retweet) mesajlardan dolayı paylaşım yapmaktan çekinen kullanıcıların platforma çekmeye teşvik edilmesinin amaçlandığı kaydedildi.

Fleet adı verilen geçici Twitter mesajlarını okuyabilmek için kullanıcının profil fotoğrafının üzerine tıklanması gerekiyor. 280 karakterli fleet’lerin, normal tweet’ler gibi beğenme, yorum yapma ya da yeniden paylaşma gibi özellikleri bulunmuyor. Ancak direkt mesaj yoluyla ya da emojilerle cevap verilebiliyor.

Twitter’ın ürün yöneticisi Mo Al Adham yaptığı açıklamada, fleet’i anlık fikirlerin paylaşılması için geliştirdiklerini belirterek, “Test aşamasının sonuçlarını değerlendireceğiz. Buna göre, fleet özelliğini diğer ülkelere de açacağız.” diye konuştu. Geçici mesaj uygulamasını ilk olarak 2013 yılında sosyal medya ve mesajlaşma uygulaması Snapchat piyasaya sürmüştü. Snaphat’in bu özelliği daha sonra Instagram, Facebopok, Messenger, WhatsApp ve LinkedIn gibi diğer şirketler tarafından kpya edilmişti.

Twitter, geçtiğimiz günlerde 2019 yılı dördüncü çeyrek dönemi verilerinde ticari potansiyeli bulunan günlük 150 milyon kullanıcısı olduğunu açıklamıştı. Bu rakam geçen seneye göre yüzde 21 daha fazla.

Kaynak: Euronews

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz