Üç beş milliyetçi oy için Türkiye’nin bir yüz yılını daha mı heba etmek istiyorsunuz?

0

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis Grup Toplantısında konuştu. “Kim hangi hesabı yaparsa yapsın, hangi denklemi kurmaya çalışırsa çalışsın, asıl büyük denklemi HDP ve umut olduğu milyonlar kuracaktır, HDP mutlaka kazanır ve kazandırır! Bundan da hiç kimsenin şüphesi ve kaygısı olmasın.” diyen Buldan, şunları söyledi:

“İktidar bloğu diyor ki; yüzyıldır halklara büyük acılar ve yıkımlar yaşatan inkârcı, imhacı ve tekçi sistem aynen devam etsin! Muhalefete ise kriz ve çatışma üreten sistemi biraz restore edelim derdindeler, biz de diyoruz ki; bu bina çürük! Temeli sağlam atılmamış!

Güya, bizleri milletvekili olarak görmediğini söyleyen bir zat var. Bir sonraki dönem daha güçlü kalabalık geleceğiz, bu da sana dert olsun. Bizim üzerimizden siyasi hesaplar yapmayı bırak! Asıl albümlerinin, hesabını nasıl vereceksin şimdiden onu düşün. Üç beş milliyetçi oy için Türkiye’nin bir yüz yılını daha mı heba etmek istiyorsunuz? Her kim Kürt meselesine ciddiyetle yaklaşmaz, demokratik çözüm üretmez, ya da bu konu üzerinden milliyetçilik yarışına girerse çok büyük kaybeder.

Dün Meclise ek bir bütçe getirdiler, bu aynı zamanda iflas bütçesidir. Bütçeleri 6 ayda çöktü, çöken bütçeyi ek bütçe ile gündeme getirdiler, Savaşa, talana, saraya ve yandaşlara para yetiremedikleri için ek bütçe getirdiler. Bu bütçede halka dair hiç bir şey yok!”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz