Ucuza uçak bileti almanın yolları!

0
Rabia Güner

Ucuza uçak bileti bulmak zahmetli bir iştir. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için ucuza uçak bileti alabilmenin yollarından bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Ekonomik şartlar göz önünde bulundurulduğunda uçak biletleri ateş pahası diyebiliriz. Fakat bazen iş, bazen eğitim bazen de seyahat için uçağa binmemiz gerekiyor. Peki, nasıl daha ucuza bilet alabiliriz? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

E- posta listesine kayıt

Ücretsiz Bulutların Yanında Beyaz Ve Kırmızı Uçak Düşük Açılı Fotoğrafçılık Stok Fotoğraflar

Havayolu firmalarının e-posta listelerine kayıt olmak ucuza bilet bulmanın yollarından biridir. Çünkü zaman zaman uçak biletlerinde indirim ve kampanyalar yapıldığında bununla ilgili bir mail alırsınız.

Bunun için havayolu firmalarının sitelerine üye olup, ”kampanyalardan haberdar olmak isityorum” seçeneğini işaretlemelisiniz. Böylece sizin sürekli ucuz bilet araştırmanıza da gerek kalmaz. Ucuz bilet fiyatlarından yararlanmanın oldukça pratik bir yoludur.

Arama motorları

Ücretsiz Gri Uçak Kanadı Stok Fotoğraflar

Uçak bileti bulmak için çoğunlukla uzun uzun arama yaparız. Fakat bunun çok daha kolay bir yolu var. Uçak bileti arama motorlarını kullanarak kendinize en uygun bileti bulabilirsiniz. Bu arama motorları, sizin için arama ve karşılaştırmayı anında yapar.

Aynı zamanda en güncel fiyatları listeleyen bu sitelere örnek olarak Expedia, Momondo, Orbitz, Skyscanner gibi yerleri verebiliriz. Ucuz ve hızlı bilet bulabilmenin yine oldukça pratik yollarından biridir.

Erken rezervasyon

Ücretsiz Gri Uçağı Stok Fotoğraflar

Uçaklarda en ucuz koltuklar satıldıktan sonra geriye kalanlar her zaman çok daha pahalıya satılır. Bu yüzden ucuza bilet almanın en mantıklı yollarından biri erken rezervasyon yaptırmaktır.

Havayolu firmaları uçuş bileti fiyatlarında bazen günlük bazen de saatlik olarak değişiklik yapar. Fakat en yüksek fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça görmeye başlarsınız. Bu yüzden mümkünse yaklaşık 27 hafta öncesinden arama yapmaya başlamanız gerekir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz