UFOCANIM beni de at, atının terkisine

0
Latest posts by Aysun Saygı Köknar (see all)

UFO’ların Türkiye’yi istilâ ettiği haberi önceki gün ağır ve bunaltıcı gündemimizden acayip derecede sıkılıp bıkan yurdum insanı tarafından ilgiyle karşılandı ve kısa sürede virâl oldu. Kapımızı zaman zaman çalmaktan çekinmeyen dostum UFO’ların ülkemizi ziyareti öylesine dikkat çekti ki dünya gündeminde dahi hashtag listesinde yer bulmakta gecikmedi.
Kendilerini çok sevdiğimi bildiklerinden midir nedir bilinmez; bana da birkaç yıl önce yakınlaşıp merhaba diyen uzaylı dostlarıma madem keşif halindeler dostluğumuza binaen hemencecik seslenmek istiyorum.

listverse
Listverse

EYYY UFOCANLAR! EYYY UZAYLI DOSTLARIM!

Geldiyseniz sizin kokpitin ışıklarını üç kez söndürüp yakın.

Korkmayın gelin bende taş da yok sapan da. Hele antenlerinizi sonuna kadar dikin, gözlerinizi bana iyice zoomlayın, yanaşın anlatayım.

Gel hele gel, buyur bir bardak çay. Var size birkaç maruzatım.

alien-ufo-sightings
Alien-Ufo-Sightings

Dünyaya hükmeden kötü kötü insanlar bebek, çocuk, kadın, erkek sivil demeden üstüne yağmur gibi bomba salıyor. Gözünü kırpmadan kuş gibi avlıyor. Şu envayi çeşit firavunlar için yapacak bir şeyiniz var mı? Beyinlerini ele geçirsen, yerine sünger tıksan.

Zemini polyester halı, duvarı-çatısı ahşap kaplı denetimsiz olsa da olur ama mutlaka bir cemaate üye olmazsan olmaz devletin yurtlarında okusun diye emanet edilen onlarca çocuğumuz cayır cayır yanıyor yüzlercesi yara alıyor. İşte bunlar hep fıtrat. Yere batasıca şu ‘fıtrata’ bir hâl çare bulsan. Tutup alnını karışlasan.

Suçlu – suçsuz demeden çamur atıyorsun çok pis izi kalıyor. Sizin gezegenden yüksek teknoloji formüllü ultra güçlü deterjan postalasan.

Babasının işlediği suçtan yedi ceddine ceza kesiliyor. Aylardır at, it, kurt, kuş, kuzu izi sarpa sarmış anca ayılan Sn. Diyanet Başkanı’nı derin uykularından arada bir gaipten seslenerek daha tez ayıktırsan.
Bazı iki ayaklı deccâller bebek, kadın, kedi, köpek, ördek demeden ırzına geçiyor. Gece yarısı tasarısı mı? Ceza alıyorlar mı? Dıt dıt dıt. Du bi dakka dostum tarayıcılarım burda error veriyor. Halimiz yaman şu işe de hele bi el atsan. Ne güzel olur UFOCAN.

bananaroad
kaynak: bananaroad

‘Yağmur yağıp seller akacak’ on gün önce belli olsa n’olecek. (peh! meteoroloji de neymiş) Oraya ev yapılmasına izin verilmemesi gereken ama verilen evlere hiç şaşırtıcı olmayan bir şekilde su basıyor. (yemişim Jeolojiyi) Rutine bağlı olarak her yıl boğaza kadar batıp çıkınca belediye sahneye dalıyor ortalığı saran keneften kurtul diye bi’ iki numara çekiyor. Şu kanalizasyon şebekelerini de sıraya alsan.

Şort giydin, bacak bacak üstüne mi attın bir yerlerden güç alan at hırsızı kılıklı birinden tez elden yersin katır tekmesini. Suç işlediği yetmez, elini kolunu sallaya sallaya gitmesi için aldığı izinle önüne yemi de verilene, üşenmesen sen de bir toynak çaksan.

Sonra sorsan şu pkk lıya birlikte halay çektiği komşu oğlundan NE istedi? Ekmeğini yiyip, suyunu içtiği toprağı bırakıp dağda ne eyledi? Tutsan hepsinin silahın namlusuna dağ kekiği, yaban mersini filan tıksan.

Tut ki düşündün. Ha! Bu ülkede akıl işi değil ama. Ettin bi’ delilik saksıyı çalıştırdın. Yazar oldun kitap yazdın, şair çıktın şiir düzdün, 5N1K ladın gazetede köşende fikir sattın bizim burlarda birilerinin hoşuna gitmediyse hemen tıkıverirler içeri. Ya da işsiz kalırsın. Yok mu Jüpiter’de Mars’ta ACİL DEMOKRASİ.

rrrick.tumblr.com
rrrick.tumblr.com

1.387 TL asgari ücretle geçinen bir aile ev kirasını ödedikten sonra hadi aldığı bir kat göyneği on yıl geyindi. Isınmasın, yemesin, hastalanmasın diye sizin o minnak vitamin haplarıyla takviye yapsan. Azcık acısan orta direğe, nolcek bi’ ışınlasan.
Bitiricem diye and içtikleri yeşil alanlara dalan greyderlere zülfikarlarla saldırsan. Bu sefer söz kimseye bırakmam, sadece ben o ağaçları gözyaşcıklarımla sittin sene suluycam. Hayde yapabilirsin be aybalam.

Dur kaçma! Nereye… Daha dolara subliminal yolla seslenene seslene aşağıya indirmeyi şeettirecektin bize.

Gözlerimizi gerçeklere yummamayı, farklı düşünenden vebalı gibi kaçmamayı, kafan kapalı olup da iftira atmamayı, haram lokma yutmamayı, kıçın açık olsa da iyi insan olabilme ihtimalinden söz et diyecektim yurdum insanına.

anonymous-artist
Artist : Anonymous

Başı açık bir kadınla aynı masada oturup o hakkı sana kimin verdiğini bile sorgulamadan Atatürk’ün Allah Kitap inancına uluorta sallamamayı, namaz vakti girer girmez secdeye koş am maa kul hakkına girmemeyi de anlatmanı isteyecektim.

Gözü bağlıyken karanlıkta yolu bulmanın aşırı zor olduğunu hatırlat diyecektim. Hey kalktın mı?

N’oooldu? Hey! UFOM Aslan parçam dur gitme. Gel beriye… Taam taam vın turizm anladım. Sen bile işin içinden çıkamadın. Hadi bakalım ikile.

Ne yapalım UFOCANIM bu sefer olmadı bir dahakine… Beni de at beni de atının terkisine.

Kapak Resmi: timwalkerphotography.com

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz