Ülkenin kanalizasyon borularını tıkamış olan bu foseptiğin logar kapağı kaldırılmalıdır..

0

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İsrail’in Filistin’e düzenlediği saldırılara tepki gösteren Davutoğlu, şunları söyledi:

“İçişleri Bakanlığı makamında oturan birinin, kendi ifadesiyle bir suç örgütü liderinin iddialarına yönelik sözde savunmalarına, cevap adı altındaki hedef saptırmalarına, sapla samanı birbirine katıp gerçekleştirdiği iftiralarına hep birlikte şahit olduk. Şimdi soruyoruz kendilerine; iddialar karşısında günlerce susup mübarek Ramazan Bayramı konuşmak zorunda kalmak hangi endişenin ürünüdür? Kişi kendinden bilirmiş!

Mitinglerde şov yapmasına izin vermek, iktidarı eleştirenlere karşı tehditler savururken sus pus olmak ve destek vermek, hakkında soruşturma yapıldığı günlerde dahi kendisine koruma polisi tashih etmek, bu koruma polislerinin kendisiyle birlikte yurtdışına gitmesine göz yummak, ayran içip ayrı düşünce de hedef saptırıp muhalefeti suçlamak, tam da bu kara düzen sistemin memuruna yakışır bir tavır olmuştur!

Buradan açıkça çağrıda bulunuyor ve ilan ediyorum ki; bu durumu ancak bir ‘Temiz Eller Operasyonu’; sözde değil gerçek bir ‘Temiz Siyaset’ çıkışı temizler. Bugün her zamankinden daha çok gerçek bir ‘Temiz Siyaset Devrimi’ne ihtiyacımız var. Öncelikle başta İçişleri Bakanı olmak üzere, sorumluların istifa etmesi gerekir! Ülkenin kanalizasyon borularını tıkamış olan bu foseptiğin logar kapağı kaldırılmalıdır. Eğer bu hükümet bunu beceremeyecekse, toptan istifa etmeli, şeffaflık temelinde temiz siyaseti kimin inşa edeceğine önüne konacak sandık aracılığıyla halk karar vermelidir! 

RAKAMLARLA OYNAMA KUMARI İFLAS ETTİ

‘Turiste yakın olanlar aşılanacak’ deme onursuzluğundan sonra vatandaşı kedi-köpek misali ‘aşılandım’ maskeleriyle dünya aleme rezil ettiler! Rezil etmekle kalsalar iyi; rakamlarla oynayarak vatandaşını kandırdığını zannederken, dünya alemi sersem zannetme gafleti de turizm politikalarına bir sekte daha vurdu! Avrupa’nın en önemli kupa finali ve Formula 1’in iptaliyle, devletin ve milletin onurunu bir kez daha ayaklar altına aldılar. Rakamlarla oynama kumarı iflas etti!  Üstüne 1 milyon aşı geldi müjdesiyle millete bayram şekeri uzattılar! Daha önce onlarca kez yalanladıkları açıklamalarına, şimdi de 3 vakte kadar aşı üretimi için kollarını sıvadıkları kehanetini eklediler! Şimdi de bugün aşı tedariği için Turizm Bakanını ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsünü Rusya’ya göndermişler.  Aşı tedariği için Sağlık Bakanı yerine Turizm Bakanının gönderilmesi halkın sağlığını da nasıl araçsallaştırdıklarının çarpıcı bir işaretidir. 

85 milyonu da batan geminin içinde tuttuklarını zannediyorlar hala sonra da çıkıp, sanki çok matah, çok başarılı bir kapanma süreci yaşamışız gibi açılma müjdelerinin içine helalleşme safsatasını katıyorlar! Millet kademeli normalleşme açıklaması beklerken, sayın Cumhurbaşkanı ‘helalleşme’ çağrılarıyla hamaset peşinde koşuyor. Sayın Cumhurbaşkanı acaba hangi alandaki helalleşmeden bahsediyor? Siyasette helalleşmenin yeri bellidir sn cumhurbaşkanı. Bunun tek ve meşru yeri sandıktır!

HELALLEŞME İSTİYORSANIZ MİLLETE HİBE VERİN

Bunlar yine çalakalem bir işleyişle sözde kademeli normalleşme açıklamaları yaptılar. Esnaf yine kan ağlıyor, yine isyanda. Neden gecikildiğinin cevabı hiç kimsede yok! Kara düzen sistem Cumhurbaşkanının ruh haline göre işlediği için olsa gerek, bayram tatilinden vakit bulup ekibini toplayamıyor. İşte buradan Cumhurbaşkanına esnafın feryadının takipçisi olarak en güçlü şekilde sesleniyorum: ‘Tek taraflı helalleşme talepleri gibi acziyet ifade eden sembolik sözleri bir kenara bırakın! Devletin şefkat elini gösterecek kapsamlı ve ciro temelli hibelerden oluşan gerçek bir destek paketi ilan edin!’ Sizin kibir dünyanız şefkati çoktan unuttu ama devleti de somutlaşmış kibir makamı haline dönüştürmeyin! Milleti kendinize küstürdünüz; bari devlete küstürmeyin! Madem helalleşme istiyorsunuz, millete adam gibi hibe verin.

Millet geçti hukuk devletinden, sayenizde kanun devletine bile razı hale geldi; onu bile çok görüp KHK devletine, oradan da ‘Genelge Devleti’ne geçtiniz. Bari genelgelerinizde ayrımcılık yapmayın. O genelgeleri milletin dayanışma ruhunu engellemek için kullanmayın. Bırakın genelgeleri silah gibi kullanmayı, kanunların etrafından dolanmayı da gidip aşı bulun.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz