Uluslararası 360 Dereceden Aşk Festivali!..

0

2009 yılında Sevgililer Günü tüketim çılgınlığına bir tepki olarak ve anlamının altı boşaltılan ‘aşk’ kavramına itibarını iade etmek fikrinden doğan “Aşk tek bir gün kutlanamaz” diyen “360 Dereceden Aşk Festivali”, 3 Şubat’ta İstanbul’da başlıyor. 14. Uluslararası 360 Dereceden Aşk Festivali, bu yıl “Evin Nerede?” diye soruyor.

Tam 13 yıldır kesintisiz bir şekilde süren, her sene farklı bir tema ile kat be kat zenginleşerek gerçekleşen İstanbul’un Kültür, Sanat, Yaşam Festivali 360 Dereceden Aşk || @Love360Fest, onlarca kültür, sanat, tasarım profesyonelinin, yüzlerce eserin, pek çok kurum ve STK’nın katılımıyla yine büyük bir heyecan ve tutkunun meyvesi olarak bu sene 14’üncü kez hayat bulacak.

Fikir annesi Işık Gençoğlu küratörlüğünde, Istanbul Concept ve İstanbul Yaratıcı Endüstriler Derneği organizasyonu ile ve ayrıca Danışma Kurulu’ndaki Esin Çelebi Bayru, Pınar Kartal Timer, Itır Erhart, Ecmel Ayral, Bahadır Kaleağası, Oğuzhan Kayan, Mike Norman gibi değerli isimlerin katkılarıyla bu festival tüm şubat ayı boyunca İstanbul’u aşk ile saracak.

14 yıldır cinsiyet, din, dil, ırk farkı gözetmeyen festival 2022’de, yangınlardan sonra evsiz kalan canlılardan, göçe mecbur bırakılıp evlerini terk etmek zorunda kalanlara kadar yaşamın tüm aktörlerine ve tüm olgularına projeksiyon tuttuğu “Evin Nerede? / Where is (Your) Home?” teması altında güçlü konular, çarpıcı eserler ve ilham veren hikâye anlatıcıları ile geliyor. Yaptığı uluslararası kapsamdaki çağrı ile söyleyecek sözü olanlar, eserleri ve etkinlikleri ile festivale katılanlar aşkın etrafında toplanıyor.

Festivale ev olan mekanlar ise İstanbul’un en tarihi semtlerinden biri olan Pera bölgesini kapsayan bir adada toplandı.

Pazarlama trendlerinin dışında durarak kalp sembolü kullanmayan ve 14 Şubat’ı kutlamayan festival bu sene de 4 farklı lokasyonda sergiler, etkinlikler, film gösterimleri, sanatçı sohbetleri ve performanslarla dolu dolu geçecek.

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı’nın #2030SıfırAçlık hedefini sahiplenerek sıfır atık vb. atölyelerinin yanı sıra ayrıca festivalin markalaşan projeleri olan Aşkı Konuşanlar Konferansı, Lovers Bazaar, Belgesel Yapımcısı, Yönetmen ve Yazar İsmet Yazıcı moderatörlüğünde İlahi Aşk Sohbetleri, İtalyan Şef Francesca Rosa direktörlüğünde Aşkın Damakta Kalan Tadı gibi etkinlikler de kültürel mirası merkeze alarak, güncel bir dille yeni nesli değerlerimizle buluşturacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz