Uyku düzenini bozan şeyleri duyunca çok şaşıracaksınız!

0
Rabia Güner

Sebebini bilmediğiniz şekilde uyku düzensizliği mi yaşıyorsunuz? Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için uyku düzenini bozan bazı şeyleri derledik. Duyunca çok şaşıracaksınız! Gelin, yakından göz atalım!

Modern insanların en büyük sorunlarından biri de uyku… Çünkü biz farkında olsak da olmasak da ideal uyku düzenini oluşturmaya engel bazı etkenler var. Peki, uyku düzenini bozan bu etkenler neler?

Magnezyum eksikliği

Uykusuzluk problemi neden olur? Uykusuzluk tedavisi nasıldır? - Memorial

Magnezyum eksikliği önemli bir sorundur. Çünkü uyku düzensizliğine yol açabilir. Bu yüzden uyku problemi yaşayanların magnezyum değerlerine de bir baktırması gerekir. Eğer magnezyum eksikliğiniz varsa rahatlamanız zor olur.

Düşük magnezyum seviyeleri kas seğirmelerine ve huzursuz bacak sendromuna yol açar. Bu yüzden en sağlıklısı bir doktora başvurarak, gerekirse magnezyum takviyesi almaktır.

Bitkiler

Yatak odasında bulunması faydalı olan bitkiler – Evim

Bikiler konusunda dikkatli olmakta yarar var. Çünkü bazı sorunlara yol açabilir. Örneğin yatak odasında bulunan bitkiler uyku düzensizliğine sebep olur. Eğer astım hastasıysanız ya da alerjik bir bünyeniz varsa daha çok dikkat etmeniz gerekir.

Yatak odanızda bitki olduğunda uykunuz sık sık bölünür. Bir de toprakta bir küf oluşumu meydana gelmişse uyku kalitenizi tamamen etkileyecektir. En sağlıklısı yatak odasının dışında bitkilere alan açmaktır.

Isıtıcılar

Elektrikli ısıtıcılar ne kadar güç harcıyor? - MediaTrend

Vücut gece saatlerinde ısı düşürür. Böylece uykuya dalma vaktinin geldiğini haber vermeye çalışır. Fakat ısıtıcı açık bir şekilde uyursak, vücut sıcaklığı yükselir. Bu da uyku döngüsünü oldukça olumsuz etkiler.

Sadece uykunuz bölünmekle kalmaz, kalitesiz bir uyku uyursunuz. Dahası, ısıtıcılar sağlık için de pek faydalı değildir. Çünkü karbon monoksit üretir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz