Uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür?

0
Rabia Güner

Bazı ilişkiler uzak mesafe ilişkisidir. Bu tarz birlikteliklerde ilişkiyi canlı tutmak çok önemlidir. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür sorusu üzerinden bazı öneriler derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Araya giren mesafelere rağmen bir ilişkiyi sağlıklı sürdürebilmek mümkündür. Peki, bunu nasıl yapabiliriz? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

İletişim planı

Ücretsiz akıllı, apartman, ara içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar

Uzak mesafe ilişkisinde iletişim planını konuşmak son derece önemlidir. Çünkü gün içinde ne zaman ya da ne kadar konuşacağınızın planı, ortak bir uzlaşma noktasıdır. Bu da ideal bir iletişimde olmazsa olmazlardan biridir. Düzenli iletişim programı hayatınızı kolaylaştırır.

Fakat programa her daim bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Arada değişiklikler ilişkinizi canlı tutma noktasında oldukça etkilidir. Yine de bir sonraki sefer ne zaman konuşacağınızı önceden kararlaştırmanız önemlidir. Arada ufak tefek süpriz telefonlar da ilişkiye renk katar.

Bireysel alan

Ücretsiz Masanın Yanında Oturan Beyaz Kolsuz Elbiseli Kadın Stok Fotoğraflar

Partnerinizin uzakta olması, sizi ara sıra mutsuz edebilir. Böyle anlarda rutinlerinizden kopmamanız oldukça önemlidir. Çünkü bir ilişki sizi kişisel alanınızdan uzaklaştırdığında toksik bir ilişkiye döner. Ayrıca meşguliyet yalnızlık hissini hafifletir.

Bunun yanı sıra arkadaşlarınızı ya da ailenizi de ihmal etmemeniz gerekir. Sürekli partnerinizle konuşmak kendi kişisel alanınıza duyduğunuz özeni azaltır. Partnerinizin de o gün sizinle uzun saatler konuşmaya vakti olmayabilir. Bunun için de üzgün hissetmemelisiniz. Kendi bireysel alanlarınıza odaklanmalısınız.

Randevu zamanları

Ücretsiz Yaz Kafede Akıllı Telefonda Konuşan Neşeli Siyah Erkek Girişimci Stok Fotoğraflar

Uzak mesafe ilişkisinde randevu zamanlarına bağlı kalmak çok önemlidir. Çünkü bu ilişki, fedakarlık isteyen bir süreçtir. Bu yüzden randevularınıza tıpkı yüz yüze buluşuyor gibi sadık kalmalı ve özen göstermelisiniz.

Fiziksel mesafe uzun süreli ilişkilerde bazen işleri karmaşık hale getirir. Fakat kimse randevu saatlerini sürekli kaçıran biriyle olmak istemez. Bu yüzden randevu oluşturduğunuzda orada olacağınızdan emin olmalısınız.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz