Uzun ve parlak saçların sırrı!

0

Hepimiz uzun ve parlak saçlar isteriz. Hepimiz sayısız makaleler, bloglar okuduk ve aslında bukleleri uzatmak için pek çok numara denedik. Bazıları vurur, çoğu ıskalar. Bu yüzden bugün saçlarınızı kesinlikle daha uzun ve sağlıklı yapacak birkaç ipucu paylaşıyoruz.

Hint yağı sihirli yağdır

Evde sadece yıldız ürününüz olacak kadar çok ürüne yatırım yapmanıza gerek yok. Hint yağı, risinoleik asit ve omega-6 yağ asitleri içerir ve bu nedenle kafa derisine masaj yapıldığında saç büyümesini artıran kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Daha iyi sonuçlar için, 1 tatlı kaşığı hint yağı ile 1 tatlı kaşığı badem yağı ve zeytinyağını karıştırın. Saç derinize iyice uygulayın.10-15 dakika masaj yapın ve 20 dakika sonra tamamen durulayın. Bunu haftada bir yapın ve saçlarınız hızla uzar.

Tabağınıza ne girdiğini kontrol edin

Protein açısından zengin bir diyet yapmak çok önemlidir. Her gün 50 gram bir zorunluluktur. Diyete başladığınızda veya protein eksikliği olan bir diyet uyguladığınızda saçlarınız dökülme veya incelme eğilimi gösterir. Bu nedenle diyetinizde mercimek, yumurta ve et alımını artırın.

Uzun bukleler için soğan suyu

Birçoğu bunu size tavsiye etmiş olmalı ve hala denemediyseniz, bugün bunu denemelisiniz. Soğandaki sülfat saç büyümesini hızlandırır. Koku için canınızı sıkmayın, biraz tahriş size uzun bukleler verebilirse neden olmasın.

Saç derinizi elma sirkesi ile temizleyin

Ölü derinin gitmesi ve taze bir cilde kavuşmanız için cildimizin düzenli olarak ovmaya ihtiyacı olduğu gibi, saçınızı da fırçalamanız ve pH dengesini korumanız gerekir. Sirke bunun için mükemmel bir araçtır ve saç büyümesini artıracaktır. Hem cildinize hem de saçınıza iyi gelen çayı içebilir veya saçınızı durulamak için son yıkama olarak kullanabilirsiniz. Bu sadece saç büyümesini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda saçınıza parlaklık da verecektir. Fazla yapmamayı unutmayın. Aksi takdirde saç dökülmesine neden olabilir, haftada iki kez iyidir.

Eksiksiz bir baş masajı

Basit bir baş masajının saç büyümesi için harikalar yaratabileceğini biliyor muydunuz? Yağlı veya yağsız da yapabilirsiniz, saç çizginizin ortasından başlayın, orta parmağınızı kullanarak 25 kez daire yapın, şimdi başınızın ortasına doğru hareket ederek 3 parmak boşluk bırakın, tekrar 25 daireyi tekrarlayın. Tekrar 3 parmak ara alarak aşağıya doğru ilerleyin ve daire çizin. Bunu kulak memelerinizin arkasına masaj yaparak sonlandırın. Yaklaşık 5-7 dakika sürecek bu işlemi ofiste, televizyon seyrederken veya uygun bir zamanda yapabilirsiniz. Bu kan dolaşımını hızlandıracak ve size sağlıklı ve uzun saçlar verecektir.

En önemlisi stres yapmayın, saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biridir. Zihninizi rahatlamak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için eğitin.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz