Uzun zamandır yanlış kullandığımız güzellik ürünleri!

0
Rabia Güner

Bazı güzellik ürünlerini uzun zamandır yanlış kullanıyoruz. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için bu yanlış kullanımlardan bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Ojeyi kullanmadan önce çalkalamamalısınız

Saç boyatmak orucu bozar mı? Cilt bakımı orucu bozar mı? Oruçluyken oje  sürmek orucu bozar mı? Diyanet açıklaması... - Takvim

Çoğumuz ojeyi kullanmadan önce çalkalıyoruz. Bu yöntemin uygulanmasının en temel sebebi ojeyi inceltmektir. Fakat ojeyi çalkalamak, havayı hapseder. Ojede kabarcıklar meydana gelir. Oje çalkalamak yanlış bir yöntemdir ve güzel bir görünüm için çalkalanmaması daha doğrudur. Bunun yanı sıra fırçayı şişeye hızlıca sokmamak da çok önemlidir.

Saçlarınızı kökten uca taramamalısınız

Saçları her gün taramak saçlara zarar verir mi? - KizlarSoruyor

Saçları kökten uca fırçalamak doğru değildir. Bu şekilde tarandığında kırılma olasılığı artmaktadır. Bu yüzden en doğrusu saçları bölümlere ayırmaktır. Daha sonra da ilk uçlar taranmalıdır. Hem hızlı bir şekilde taranır hem de kırılma olasılığı düşer. Daha da etkili bir yöntem için saç yağı da kullanabilirsiniz.

Ruju merkezden kenarlara doğru sürmelisiniz

Ruj sürmek orucu bozar mı? Diyanet "ruj sürmek" fetvası

Ruju en doğru şekilde sürmek için merkezden kenarlara doğru sürmelisiniz. Yani içten dışa doğru uygulanan bu yöntemde merkezden başlamak size daha fazla kontrol sağlayacaktır. Bu sayede dudak çizgisinin sınırını da aşmazsınız. Yine de en sağlıklısı bir fırçadan ya da parmağınızdan destek almaktır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz