Yağış sebebiyle zarar gören yerleri inceledi.. Meteorolojiyi suçladı

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yağış sebebiyle zarar gören yerleri yerinde inceledi. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten İmamoğlu, “Tümüyle İstanbul’un alt yapısını gözden geçireceğiz.” dedi.

Meteoroloji’nin yaptığı uyarıda geç kalındığını savunan İmamoğlu, “Meteoroloji doğru zamanda doğru ve önemli uyarıyı yapmamıştır. Gecikme olması bizi üzdü. İstanbul’daki yoğun yağmurdan etkilenen yerlerde ekiplerimizden anlık bilgi aldım. Ekiplerimizle yağmur sonrası inceleme yapıyoruz. 15-20 dakika içinde saatte 114 kiloyu bulan baş edilemez bir yağmur. Meteoroloji’den ikaz çok gecikmiş. Orta şiddet diye rapor edilmiş, yaklaşık 40 kilo diye ikaz geçilmiş ama çok büyük bir fark var arada.” diye konuştu.

“Tatile çıktı” haberleriyle ilgili bir soruya ise İmamoğlu, “Boş konuşan boş konuşuyor zaten makamı ne olursa olsun. İmamoğlu neden tatildeymiş, bak sen… Bizim tatilimiz de şeffaf. İki gün Hacıbektaş’taydık. İki gün de ailemizle olduk. Bu tarihte afet olursa elbette koşar geliriz.” karşılığını verdi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz