“Yakında 2. Dünya Savaşını Muharrem İnce çıkardı diyecekler..”

1

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir’de konuştu. “Günlerdir konuşuyorum ama medya vermemekte ısrarlı.” diyen İnce, şunları söyledi:

“Bir TRT var, parayı bizden alıyor Tayyip Erdoğan’ın borazanlığını yapıyor. Sizden ricam: Hepiniz telefonlarınızdan canlı yayın yapın. Bir yanda Erdoğan’ın medyası, bir yanda milletin medyası. Kimsenin başörtüsüne bakmayacağız, kimsenin sağcı mı solcu mu olduğuna bakmayacağız, kamuda görevli olanlara sesleniyorum: Hiçbiriniz korkmayın, eğer liyakatla geldiyseniz görevinize devam edeceksiniz. Ama AKP il başkanı gibi çalışıyorsanız sizin hiç şansınız yok!

Aramızdaki fark şu: Recep Erdoğan saraylı, Muharrem İnce milletin evladı. 2002’de iş başına geldiğinde dedi ki: milletvekili lojmanlarını satıyorum dedi, milletvekilleri halkın içinde oturacak dedi. Ama sonra 1150 odalı Saray yaptırdı kendine. Onun için artık halktan biri değil, milletin adamı değil. Erdoğan Rizelidir ama Rizeliliğinden bile utandı. Rize çayını beğenmedi, kilosu 4500 TL olan beyaz çaydan içiyor.

Yola beraber çıktığı arkadaşlarından hiçbirisi artık yanında değil, Abdullah Gül’e kardeşim dedi. 16 yılda dost kalabildiği 1 kişi gösteremezsiniz. O artık yorgun bir adam, heyecansız bir adam, kibirli bir adam. Aziz milletim, bir yanda yorgun bir adam, öbür yanda taze kan var taze kan! O artık hayalleri olmayan bir adam. 2002’de adalet diyordu, artık adalet diyemiyor, ekonomi diyemiyor, benim karşıma televizyona çıkamıyor. Bir insan kendisine usta der de, nasıl olur da çırak dediğinin karşısına çıkamaz? Bu usta değil, çakma usta! Sen nasıl dünya liderisin? Cesaretin mi yok, bilgin mi yok, yüreğin mi yok? Gel karşıma Erdoğan.

Doktorlar arasında bir laf vardır ya, çocukluğuna inmek lazım diye. Benim çocukluğuma bile indiler, yakında 2. Dünya Savaşını Muharrem İnce çıkardı diyecekler. Menderes asılırken neredeydin diyor, dünyada yoktum dünyada. Üniversite diploması yok acaba ortaokul diploması var mı? Bunu merak ediyorum. Son günlerde bir dedikodu çıkarmışlar, Muharrem İnce yardımları kesecek diyorlar. Değerli İzmirliler, sizin huzurunuzda 81 milyona söz veriyorum, namus sözü veriyorum, şeref sözü veriyorum. Yardımları bırak kesmeyi, temmuz ayı içinde 100 TL zam yapacağım.

Erdoğan 30 miting yaptı, sen 105 miting yaptın; enerjiyi nasıl buluyorsun diye soruyorlar. İşte şundan buluyorum: 3. sınıf öğrencisi Deniz Acar, şiir yarışmasında kazandığı 1 gram altını Muharrem İnce sana gönderiyorum diye bana göndermiş. Enerjim bu, bu çocuğa karşı sorumluluğum var benim.”

1 Yorum

  1. Maarrem, seni millet demokrat çağdaş dürüst adil diye istiyordu nooldu maarrem daha adayken memurlara dümdüz gitmişsin maarrem yarın yetkili olunca napacaksın maarrem ?

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz