Yalnız kalmaya ihtiyacınız olduğunu gösteren işaretler!

0
Rabia Güner

Şehirler, sesler, insanlar, sorumluluklar ve kalabalıklar derken kendi iç sesimize yabancılaşıyoruz. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için yalnız kalmaya ihtiyacınız olduğunu gösteren işaretlerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Hayat fazlasıyla yorucu olabilir. Yapmamız gereken işler, sahip olduğumuz sorumluluklar ve gelecek kaygısı derken her şey üstümüze geliyor. Bazen kendimizin ya da ihtiyaçlarımızın farkına bile varamıyoruz. Peki, yalnız kalmaya ihtiyacımız varsa bunu nasıl anlarız?

Hayattan eskisi kadar keyif almıyorsanız

Ücretsiz Su Gövdesi önünde Kapüşonlu Ceket Giyen Adam Fotoğrafı Stok Fotoğraflar

Normalde sizi heyecanlandıran şeylere karşı artık tepkisiz kalıyorsanız bir sorun var demektir. Heyecanla beklediğiniz şeyler size son derece sıradan göründüğünde neden sevinmediğinizi sorguluyor olabilirsiniz. Bu keyifsizlik hali size garip gelmeye başlar.

Bu gibi durumlarda küçük molalar vermek en sağlıklısıdır. Telefondan ve sosyal medyadan uzak kalarak kafa dinleyebilirsiniz. Sevdiğiniz bir yere giderek biraz kitap okuyabilirsiniz. Bazen küçük gibi görünen bu aktiviteler bile son derece iyileştiricidir.

Küçücük şeyler bile sizi bunaltıyorsa

Ücretsiz ayakta, bej uzun kollu, binalar içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar

Çoğu insan düşündüğünden çok daha güçlüdür. Gün içinde birçok problemle baş eden kişi, zamanla ufak tefek problemleri çözmeye alışır. Fakat son zamanlarda küçük sorunlar bile sizi bunaltıyorsa bu normal değildir. Yalnız kalmanız gerektiğinin bir işaretidir.

Eğer biraz uzaklaşıp, nefes almaya başlarsanız olayları çok daha net bir şekilde görürsünüz. Ayrıca dinlenmeniz de rahatlamanızı sağlar. Böyle zamanlarda kendinizi sakinleştirmenin birçok yolunu bulabilirsiniz. Yeter ki anda kalın!

Sevdiklerinizi kırmaya başladıysanız

Ücretsiz Ahşap Masaya Yaslanmış Adam Fotoğrafı Stok Fotoğraflar

Normalde soğukkanlı olmanıza rağmen son zamanlarda en küçük şeyde bile sinirleniyorsanız burada bir problem var demektir. Üstelik bu anlarda sevdiklerinizi de kırmanız sabrınızın tükenmiş olduğuna işaret edebilir. Bu yüzden en sağlıklısı bir süre yalnız kalmaktır.

Sevdiklerinizi daha fazla üzmemek için onlardan bir süreliğine uzaklaşmalısınız. Dışarıya çıkıp, yürüyüş yapabilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Bu şekilde yalnız kalmak size de iyi gelecek. Öfkenizi daha iyi kontrol edebileceksiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz