Yasak getirilen afişleri sırtına takıp şehri dolaştı..

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 21 Mayıs’ta Gaziantep’te miting yapacak. Gaziantep Valiliği, miting için Demokrasi Meydanı’nı vermedi. Bu sebeple Gaziantep mitingi Kalealtı yapılacak.

Yer yasağının ardından mitinglerin duyurulması için hazırlanan afişlere de yasak geldi. Afişlere bilbordlarda izin verilmeyince devreye DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya girdi. Afişleri üzerinde taşın Başkan Kaya, vatandaşları DEVA Partisi’nin mitingine davet etti.

Fotoğrafları sosyal medyadan paylaşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, şunları söyledi: “Maşa ettiğiniz Valilik mitingimizi engellemeye çalışsın, Belediye de afişlerimizi. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Her türlü kamu gücüyle engellemeye çalışın. Bizi durduramazsınız.”

Resim

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Sekmen de “Miting alanından sonra afiş asmamıza da izin vermediler. Meydanlar, kavşaklar, köprüler, üst geçitler sizin olabilir. Derdimizi anlatmak için, kendimize ve milletimize olan inanç ile hareket eden bir beden yeter.” dedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz