Yeniden Refah Partisi, AK Parti’nin ittifak teklifini reddetti..

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Parti’nin yaptığı seçim ittifakı teklifine ilişkin aldıkları kararı açıkladı. “Yeniden Refah Partimiz, 14 Mayıs seçimlerine çok ciddi belirleyici bir güç olarak giriyor.” diyen Erbakan, şunları söyledi:

“‘Film bitmedi, daha yeni başlıyor’ demiştik. İşte Yeniden Refah Partisi’nin geldiği nokta bizleri haklı çıkarmaktadır. Milli Görüş davası kıyamete kadar baki kalacaktır. Milli Görüş sancağı asla yere düşmeyecektir.”

Cumhur İttifakı ile seçim ittifakı yapmayacaklarını açıklayan Erbakan, tüm seçim bölgelerinde müstakil girme kararı aldıklarını belirtti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de kendisinin Cumhurbaşkanı adayı olacağını dile getiren Erbakan, YSK’ya adaylık başvurusu yapacağını kaydetti.

Erbakan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Bugün sizleri, Milli Görüş’ün karargahında, Yeniden Refah Partimizin genel merkezinde, merhum Erbakan Hoca’mızla, Milli Görüş davası ile özdeşleşmiş bu çok maneviyatlı mekanda, ikinci 40 yılın kahramanları olarak selamlıyorum. Sizleri, 21’inci asrın Erbakanları olarak selamlıyorum, ikinci 40 yılın kahramanları. Ve sizleri; sadıklar, samimiler, kardelenler ve bu hak davasının delilleri olarak selamlıyorum.

Merhum liderimiz Erbakan Hoca’mız, 1969 yılında Konya’da bu kutlu harekatı başlattı. Tek başına yola çıktı. ‘Bir çiçekle bahar olur mu’ diyenlere, ‘Evet, bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar’ diyerek bu yolculuğu başlattı. Allah ondan binlerce kez razı olsun. Tek başına baharı başlatan kişi olarak çıktığı bu yolculukta milletimizin, İslam aleminin, ülkemizin bütün insanları hayrına muazzam tarihi hizmetleri, başarıları gerçekleştirdi. Bunlardan bir tanesi, hepinizin çok iyi bildiği gibi 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’dır. O gün, Milli Görüş ruhuyla o barış harekatının emri verildi ve neredeyse 50 seneden beri Kıbrıs’ta bir kişinin dahi burnu kanamamaktadır. Bunun arkasından, 1976, 1977’de Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük sanayileşme ve kalkınma hamlesini, istihdam hamlesini, Milli Görüş ruhuyla Erbakan Hoca’mız gerçekleştirdi. Bugün Türkiye’nin neresine giderseniz gidin, üretime yönelik, istihdama ve ihracata yönelik taş üstüne taş konulmuşsa, bir çivi çakılmışsa bunda Erbakan Hoca’mızın ve Milli Görüş’ün imzası var. Arkasından 1989’da Milli Görüş gömleği ile, Milli Görüş belediyeciliği ile yapılan efsane belediyecilik, hizmet… Halen daha, ‘belediyecilik’ dendiği zaman akla Milli Görüş’ün 1989 ve 1994’teki hizmetleri geliyor. Arkasından 54’üncü hükümet, dar gelirli kesimin refah seviyesinin, gücünün artırılması noktasında dünya şampiyonu olan bir hükümettir. Dünyanın başka hiçbir yerinde, bu kadar kısa sürede dar gelirlinin alım gücünün bu kadar yüksek oranda artırıldığı başka bir hükümet, başka bir ülke görülmemiştir. Hem memleketimiz hem de İslam alemi için yeni bir dünyanın, adil bir dünyanın, İslam birliğinin resmi ve somut adımı olarak D-8’in kurulması, 54’üncü hükümette Erbakan Hoca’nın efsane hizmetlerinden biridir.

Milletimize ve insanlığa bu hayırlı hizmetleri gerçekleştirmiş olan Milli Görüş davasının erleri olarak, 1969’da yola çıkarken taşıdığı aynı ruhla, aynı aşkla, aynı dava uğrunda, aynı heyecanla bugün de Yeniden Refah Partisi yoluna emin adımlarla devam etmektedir. 81 ilde ve 900’den fazla ilçede en güçlü teşkilatların kurulması, bütün il ve ilçe kongrelerinin o ilin, o ilçenin en büyük salonlarında muazzam katılım ile gerçekleşmesi, 81 ilde hanım ve gençlik teşkilatları, binlerce köy ve mahalle teşkilatı, 300 bine yakın resmi üye, 100 bine yakın sandık müşahidi ve iki tane büyük kongre… Bütün bu gerçekler, Yeniden Refah Partimizin 14 Mayıs seçimlerine çok ciddi bir siyasi aktör olarak, çok ciddi belirleyici bir siyasi güç olarak girdiğinin açık göstergeleridir. Milli Görüş sancağı asla yere düşmeyecektir. Yeniden Refah Partimiz, kurulduğu günden bu yana doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen, yapıcı muhalefet anlayışı ile sadece eleştiren değil, aynı zamanda çözüm önerilerini, somut projelerini ortaya koyan, siyaset anlayışı ile Milli Görüş çizgisinden asla ödün vermeyen duruşuyla, siyaseti ticaret olarak değil ibadet olarak yapan kadroları ile çok kısa süre içerisinde milletimizin teveccühüne mazhar olmuştur.

Biz diyoruz ki projelerimiz hazır. Kaynak paketlerimiz hazır. Türkiye ile ilgili somut çözüm önerilerimiz hazır. İlk 100 günde bütün bakanlıklarda yapacağımız ilk 100 gün icraatlarımız hazır. Ve hepsinden daha önemlisi, makam ve rakam için, ihale ve koltuk için değil, Allah rızası için çalışan kadrolarımız hazır. 50 yıllık Milli Görüş tecrübemizle, altın yaldızlı referanslarımızla, kapı gibi iş bitirme belgelerimiz ile yeniden iktidara geleceğiz ve bu aziz milletin yüzünü yine Milli Görüş’le, yine refahla güldüreceğiz. Yetkili kurullarımız ve teşkilatlarımızla gerçekleştirmiş olduğumuz kapsamlı, teferruatlı istişareler ve müzakereler sonucunda, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan milletvekili seçimlerine, tüm seçim bölgelerinde herhangi bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak girme kararı almış bulunuyoruz.

Yine Yeniden Refah Partisi olarak almış olduğumuz karar doğrultusunda, 14 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminde de Yeniden Refah Partimizin cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz, bugün Yüksek Seçim Kurulu’na başvurumu gerçekleştireceğim. Bu süreçte Yeniden Refah Partimizi Cumhur İttifakı’na davet eden AK Parti yetkililerine de teşekkür ediyor, kendilerine seçim çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz