Yoksulluğun belgesini gösterdi.. Küçük bir azınlığa servet transferi yapılıyor

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, haftalık değerlendirme toplantısında konuştu. “Açıkladığımız eylem planlarımızın ülkemiz için aciliyetini de çok iyi görüyoruz. Türkiye’yi ayağa kaldıracağımız günleri iple çekiyoruz.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“Küçük bir azınlığa resmen servet transferi yapılıyor. Yazıklar olsun. Bize göre, konut edinmek herkesin hakkıdır. Dar gelirli ailelerimizin, şehit yakını ve gazilerimizin konut sahibi olmalarını kolaylaştıracağız. Her ailenin başını sokacak güvenli bir yuvası olacak.

Gerçekçi konuşuyoruz. 10 yıllık bir projeksiyon yaptık. 10 yılda, çürük yapıları yenileyeceğiz. Dar gelirli vatandaşa faizsiz veya düşük faizli uzun vadeli finansman imkânları sağlayacağız. TOKİ olmuş rant sahası. TOKİ olmuş haksız kazanç alanı. TOKİ olmuş vurgun aracı.

TOKİ’ye özel görev yükleyeceğiz. TOKİ’nin tek amacı imkânları sınırlı olan vatandaşa konut edindirmek olacak. Belediyelere ait sosyal konut stoku oluşturacağız. İlgili bakanlık, 6 milyon haneye sosyal yardımda bulunulduğunu açıklıyor.

20-25 milyon insandan bahsediyoruz. Dört haneden biri. Bu kadar insan devlete muhtaç yaşıyorsa bu bir utanç vesikasıdır. İnsanları yoksullukla terbiye etmek bir utanç vesikasıdır. DEVA Partisi iş başına geçtiğinde herkesin eli ekmek tutacak. Yeni doğan bebekler sağlıklı büyüsün diye bir yıl boyunca süt ve bebek maması başta olmak üzere her türlü ihtiyacı karşılayacağız.

Ankara-İstanbul arası otobüs bileti 304 lira tek yön. Gidiş dönüş 608 lira değerinde. Pek çok üniversite öğrencisi, bu bayramı ailesiyle geçiremeyecek. Bu bir otobüs bileti değil. Bu, Türkiye’deki yoksulluğun belgesidir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz