Yusuf Kerim’in ‘anne’ mutluluğu yine yarım kaldı..

0

6 yaşındaki Yusuf Kerim Sayın, kanser tedavisi görüyor. Yüzde 20 yaşama şansı verilen Yusuf Kerim, 21 Aralık 2022’den bu yana Ferizli Cezaevinde yatan Annesi Gülten Sayın ile ikinci defa tedavi gördüğü hastanede buluştu. Yusuf Kerim’in annesinin kucağındaki mutluluk hali gören herkesi duygulandırdı.

Annesiyle bir araya gelen Yusuf Kerim’in mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Annesinin acı, hüzün ve tebessümle karışık duygusu da fotoğraf karesine yansıdı. Ancak bu buluşma ve mutluluk karesi kısa sürde.

Çünkü yasal ziyaret hakkı kapsamında yapılan görüşme sonrası Anne Gülten Sayın, yeniden Ferizli Cezaevine gönderildi. Yusuf Kerim’in mutluluğu da yarım kaldı.

Ziyareti duyuran HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Annesi Yusuf Kerim’in yanına yasal ziyaret hakkı kapsamında geldi. Adalet Bakanlığı kalıcı yasa teklifi adımı atmadığı için 12 saatlik süre bitti ve gece 23.00’te anne ayrıldı. Bu çocuğa bir gecelik tebessüm değil kalıcı yasa lazım!!!” ifadelerini kullandı.

Yusuf Kerim, annesinin cezaevinde olduğunu bilmiyor. Başka bir hastanede tedavi gördüğünü sanıyor. Geçen günlerde Yusuf Kerim’in cezaevindeki annesiyle yaptığı telefon görüşmesinde yaşanan diyaloglar ise şöyle:

Yusuf Kerim: Ben babamı özlemedim ben seni özledim. Ben seni daha çok seviyorum. Babamı daha az seviyorum.

Annesi: Ben sana iyi bakamıyordum, baban daha iyi bakıyordu.

Yusuf Kerim: Hayır, sen bana iyi bakıyordun.

Annesi: Ben sana çok kızıyordum. Hatırlamıyor musun?

Yusuf Kerim: Hayır hiç kızmıyordun. Kızsaydın da sorun değil.

Annesi: Zaten az kaldı. Doktor bana dedi ki böyle yemeğini yersen seni daha çabuk oğlunun yanına gönderirim.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz