10 bin kişiye sıcak yemek hizmeti veren aşevi kapatıldı..

0

Saadet Partisi, YENİAD, AGD ve Cansuyu Derneği’nin depremden etkilenen Malatya’da 10 bin kişiye sıcak yemek hizmeti veren aşevi Malatya Valiliği tarafından kapatıldı.

Karara tepki gösteren Saadet Partisi, “Depremin ilk günlerinden itibaren büyük bir fedakarlık ve gayretle dayanışma içersinde depremzedelere hizmet veren aşevimizin kapatılması kararını kınıyor ve bu kararı kamuoyunun vicdanına sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise şunları söyledi: “Partimizin öncülüğünde Malatya’da kurulan ve günlük 10 bin kişilik yemek ikramı yapılan aşevimizi hangi gerekçe veya korkuyla kapatma kararı alıyorsunuz? İktidarı uyarıyorum; bu yanlış kararınızdan ve süreç boyunca sergilediğiniz bu bağnazlık ve aymazlıktan derhal vazgeçin!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karara sosyal medya hesabından tepki gösterdi: “Milletimize bu kötülüğü yapmayın, nefsinize yenilmeyin, aşevinin siyaseti olmaz. Geçmiş olsun Temel Bey dostum…”

Malatya Valiliği de şu açıklamayı yaptı: “Bazı sosyal medya hesaplarında bir derneğe ait aşevinin kapatılmak istendiği yönünde iddialar tamamen asılsızdır. Söz konusu alanda geçici işyerleri inşa edileceği için aşevi çadırı uygun başka bir alana taşınacaktır. Yeni yerinde faaliyetine devam edecektir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz