Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi..

0

Katarlı gençlerin Türkiye’de sınavsız tıp, diş hekimliği, eczacılık eğitimi almalarına yönelik karar, tepkileri de beraberinde getirdi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi verileceği yönündeki haberler üzerine Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İş Birliği Protokolü’nün sadece silahlı kuvvetler mensuplarını kapsadığını açıkladı. Fahrettin Altun’un konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Bazı yayın organlarında ‘Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi’ şeklinde çarpıtılarak yansıtılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye ve Katar arasında imzalanan ‘Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İş Birliği Protokolü’ sadece silahlı kuvvetler mensuplarını kapsamaktadır. Katar haricinde; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Azerbaycan, Kazakistan, Afganistan, Arnavutluk, Moldova, Gambiya, Somali ve Güney Kore’nin de bulunduğu 20’den fazla dost ve müttefik ülkenin askeri öğrencileri de Türkiye’de öğrenim görmektedir. Türkiye, dost ve müttefik ülkelerle karşılıklı tecrübe ve imkanlardan yararlanarak ilişkilerini daha da derinleştirmeye devam edecektir. Yalan ve iftira ile kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışanların yalanlarını yüzlerine vurmaya devam edeceğiz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye ile Katar arasında imzalanan ‘Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İşbirliği Protokolü’nü sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Kendi gencine bu kadar sevgisiz bu kadar saygısız bir iktidar işte. Hiç mi utanmıyorsunuz bunları yaparken ey Ak Parti? Aranızda biriniz çıkıp da bu adaletsizdir diyemedi mi? Bizim çocuklar o okullara girebilmek için bütün gençliklerini heba ediyorlar! Gençler merak etmeyin, koca ülkeyi Kataristan’a döndüren bu zihniyeti tarihin tozlu sayfalarına göndereceğiz, son çırpınışları. Bu protokolleri de yırtıp atacağız.” dedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz