Neymar’ı yere düşürmeye gör.. Bir daha kalkmıyor

0

Neymar, 2018 Dünya Kupası’nda çıktığı 4 maçta, toplam 13 dakika 50 saniyeyi yerde geçirdi. Çeyrek finale çıkan Brezilya’da forma giyen yıldız oyuncu Neymar’ın sakatlık bahanesiyle yerde kaldığı süre, spor çevrelerinde dalga konusu oldu.

İsviçreli gazeteciler tarafından yapılan incelemeler sonucunda Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası maçlarında Neymar’ın 4 maç boyunca toplamda 14 dakika yerde kaldığı ortaya çıktı. Maç başı yaklaşık dört dakikaya tekabül eden bu durumun oldukça uzun olduğu belirtildi.

Brezilya’nın Meksika’yı 2-0 yenerek çeyrek finale çıktığı son maçta Neymar, 5 dakika 29 saniye yerde kaldı. Yıldız oyuncu 71. dakikada rakip takımdan Leyun’un faulüne maruz kaldıktan sonra yaklaşık 2 dakika yerde yattı.

Araştırmada Neymar’ın İsviçre maçında 1 dakika 56 saniye, Sırbistan’a karşı oynanan maçtaysa 3 dakika 40 saniye boyunca yerden kalkmadığı tespit edildi. Böylece kendisine 4 maçta 23 faul yapılan yıldız oyuncunun toplamda, 13 dakika 50 saniye zaman çaldığı belirlendi.

Maradona hareketleri abartılı buldu

Arjantin futbolunun efsanevi yıldızı Diego Maradona’da Neymar’ın faul pozisyonlarında abartılı davrandığını belirterek yıldız oyuncuyu eleştirdi. Maradona, “Birisi Neymar’a kararlı olması gerektiğini söylemeli. Ya herkesi ağlatır, ya da güldürür. Meksika maçında ona yapılan faul sonrasında ağlamak istedim. Ancak sonra sahada ne kadar çılgınca koştuğunu görünce gülesim geldi.” ifadelerini kullanmıştı.

Meksika Teknik Direktörü Juan Carlos Osori, maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında Neymar’a tepki göstererek “Futbolu adam gibi oynamak gerek. Bu sporda mücadele var. Futbolda bu kadar şaklabanlığın yeri yok. Futbol adına utanç verici bir durum. Bir oyuncu yüzünde onca zaman harcandı.” diye konuşmuştu.

Kaynak: Euronews

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz