Bugünkü başkanlık sistemi değişmeden Türkiye’ye huzur ve güven gelmez..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DW Türkçe Bire Bir programında gündemi değerlendirdi. Bugünkü başkanlık sistemi değişmeden Türkiye’ye huzur ve güvenin gelmeyeceğini belirten Karamollaoğlu, Türkiye’de bir numaralı meselenin ise adalet olduğuna dikkat çekti.

“Seçmen 23 Haziran’da ben haksızlık istemiyorum, ben aldatılmak istemiyorum dedi.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Eğer İslam’dan bahsediyorsak, İslam’da önce adalet gelir liyakat gelir. Adalet mülkün temelidir. Adalet olmadan olmaz. Adaletten ayrılırsanız zulüm olur. Önce seçmen çözülüyor, sonra seçilenler çözülmeye başlıyor. Bu yüzden AK Parti’de çözülmeler başlıyor. Bundan sonra iktidarın Türkiye’nin problemlerini çözebileceğini düşünmüyorum.

Türkiye’de bir numaralı mesele adalettir. Adalet sistemi çöktü. Bunun en son örneğini seçimlerin iptalinde gördük. Adaletin yanında diğer önemli mesele ekonomidir. Bugün bir eli yağda bir eli balda olanların dışında herkes ekonomiden şikayetçi.

Yeri geldiği zaman devlet vakıflarla, derneklerle işbirliği yapabilir. Ama bunu partizanca yaparsa istenen netice elde edilemez. Çok açık ve net söylüyoruz. Bugünkü prensiplerimizi terk edecek değiliz. Bu prensiplere uyacak herkese kapımız açıktır. Bugünkü başkanlık sistemi değişmeden Türkiye’ye huzur ve güven gelmez. Türkiye’de yeni bir sistemin kurulmasına ihtiyaç var. Türkiye’nin problemleri söz konusu olduğunda bütün partiler bir araya gelebilmeli. Türkiye’nin üzerinde başta Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’in planları var.”

Yeni parti kurma çalışmalarıyla ilgili ise Karamollaoğlu, şöyle konuştu: “Bu arkadaşlarla geçmişte beraber çalıştık. Zaman geldi ayrıldılar farklı kanatlar ortaya çıktı. Bu gün yeniden onlardan bize gelmek isteyenlere biz her zaman şunu söyledik biz bizim prensiplerimiz cari olduğu müddetçe biz herkesi bağrımıza basarız, kapımız herkese açıktır dedik.

Elbette biz sayın Abdullah Gül’e Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklif ettik. Biz elbette bu arkadaşlarla geçmişte beraber çalıştık.Zaman geldi ayrıldılar farklı kanatlar ortaya çıktı. Bu gün yeniden onlardan bize gelmek isteyenlere biz her zaman şunu söyledik biz bizim prensiplerimiz cari olduğu müddetçe biz herkesi bağrımıza basarız, kapımız herkese açıktır dedik. Ne olur bilmiyorum şimdiden ileriye bakıp tahminde bulunmak mümkün değil. Ancak şu bir gerçek AK Parti çözülmeye başlandı bu seçim bunu tescil etti. Biz yürüyen bir katarız.Siyasi hayata atılmak isteyenler elbette her zaman kapımız açık. AKP’den kopuşlar başladı ve kapılarımız onlara açık. Büyük bir kısmı bize gelecek samimi olarak inanıyorum.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz