HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay: ‘Metal yorgunluğu’ diye çaktırmadan içinizdeki FETÖ’yü mü temizliyorsunuz?

0

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, partisinin Meclis Grup toplantısında konuştu. “Türkiye halklarının barışa ulaşması için bu kadar rol üstlenmiş Sayın Öcalan’la ilgili hükümet derhal harekete geçmelidir. Sağlık ve güvenlik halinin tespit edilmesi için avukatları, ailesi ve vekillerin ziyaretinin önü açılmalıdır.” diyen Kemalbay, şunları söyledi:

“Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişimi, bir darbeye dönüştürüldü. OHAL ve KHK’larla bu ülke bir diktatörlük olarak yönetiliyor. Bunun için de mücadelemizi yükseltiyor ve kadınlar olarak durmayalım faşizmi durduralım, bu böyle gitmez kadınlar izin vermez diyoruz.

Müftülükle ilgili bir yasa geçirdiler. Şimdi de boşanmada arabuluculuk sistemi getirmeye çalışıyorlar. ve yetkiyi müftü ve imamlara vereceklerine dair işaretler var. AKP neden bunu yapıyor; çünkü bütün suçlarını örtmek için dini kullanmak istiyor, din ticareti yapıyor.

Müftülük yasası kadınların hiçbir sorununu çözmeyecek sadece AKP-Saray iktidarının din tüccarlığıyla puan toplamasına yarayacak. Biz bu nedenle müftülük yasasının da arabuluculuk yasasının da geri çekilmesi için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Belediyelerimize kayyum atayanlar şimdi kendi belediyelerine kayyum atıyor. Erdoğan’a sesleniyorum; ‘Metal yorgunluğu’ diye çaktırmadan içinizdeki FETÖ’yü mü temizliyorsunuz? Boşuna uğraşmayın, AKP’den FETÖ’yü temizlemek kekten unu temizlemek gibidir, yapamazsınız.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz