HDP seçim bildirgesini açıkladı..

0

HDP, 14 Mayıs’ta yapılacak olan milletvekilliği seçimine Yeşil Sol Parti çatısı altında girecek. Yeşil Sol Parti, “Buradayız Birlikte değiştireceğiz” başlığıyla Ankara’da seçim beyannamesini açıkladı. Toplantıya HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz ve Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, TİP Genel Başkanı Erkan Baş katıldı.

“Buradayız. Zulme boyun eğmedik, baskılara karşı diz çökmedik bu onlara dert oldu, bu yolu böyle yürüdük, işte buradayız.” diyen Sancar, şunları söyledi: “Evet kumpaslarına, hilelerine karşı da yol inşa etmeyi öğrendik. Mücadele geleneğinin birikimini devraldık. Bu yolları açtık bu şekilde yürüyerek geldik buradayız. Kürt sorununda demokratik çözüm için savaş ve inkar politikalarına karşı buradayız. Nefrete karşı kine, düşmanlaştırmaya karşı büyük barış için buradayız. Birlikte değiştireceğiz.

Ölümün yüceltilmesine karşı yaşamı savunmak için buradayız. Paranın kutsanmasına ve tahakküme karşı emeğin hakkını savunmak için buradayız, birlikte değiştireceğiz. Faşist siyasal güç hakikate el konulması ve yalanların yayılmasından besleniyor. Hakikati savunmak için buradayız. Birlikte değiştireceğiz. Bütün baskılara zulme karşı ezilenlerle dışlananlara bütün inançlarla birlikte buradayız. Birlikte değiştireceğiz. Korkuya karşı cesareti büyütmek için buradayız. Konuşma korkusuna, eyleme korkusuna kendi olma korkusuna karşı buradayız. Korku duvarlarını hep birlikte yıkacağız.

HDP’nin önüne bin bir engel çıkarmaya çalıştılar. Kumpaslar kurdular, her türlü baskı aygıtını devreye koydular ama başaramadılar. Gelecek dönem demokratik siyasetin her alanında ve en başta parlamentoda çoğulcu bir temsiliyeti sağlamak için buluşuyoruz, kucaklaşıyor ele ele omuz omuza yürüyoruz. Mutlaka başaracağız, yolumuz açık olsun.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz