Karnaval geçidi sırasında bir araç kalabalığın arasına daldı.. 60 yaralı

0

Almanya’nın Volkmarsen kasabasında dün karnaval sırasında bir otomobilin süratle kalabalığın üzerine sürülmesi sonucu yaralananların sayısının 60’a yaklaştığı açıklandı. Polis, yaralılardan 18’inin çocuk olduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamada 35 yaralının tedavilerinin hastanede sürdüğü belirtildi. Frankfurt Savcılığı, en genç yaralının iki yaşında, en yaşlısının da 85 yaşında olduğunu açıkladı. Polis olayla ilgili olarak Volkmarsen kasabasından 29 yaşında ve Almanya vatandaşı bir kişiyi gözaltına aldı. Hastanede tedavi gören zanlı henüz sorgulanmadı.

Alman Der Spiegel dergisi şoförün sarhoş olduğunu öne sürdü. Ancak bu iddia henüz resmi kaynaklarca doğrulanmadı. Frankfurt Emniyet Müdürü Gerhard Bereswill, Volkmarsen kasabasında bir kişinin daha gözaltına alındığını açıkladı. Bu kişinin olayla bağlantılı olup olmadığı bilinmiyor.

Alman medyası gözaltına alınan ikinci kişinin kalabalığın üzerine sürülen aracın görüntülerini kaydettiğini bildirdi. Görgü tanıkları, şoförün aracını bilerek kalabalığın üzerine sürdüğünü ve çocukları hedef alır göründüğünü söyledi. Volkmarsen kasabası, Almanya’nın batısındaki Hessen eyaletinde bulunuyor.

Almanya’da Rosenmontag (Güller Pazartesisi) adı verilen gün boyunca ülke çapında karnavallar organize ediliyordu. Volkmarsen’deki olay sonrası Hessen’deki tüm karnavallar “tedbir amaçlı” iptal edildi.

Almanya’da geçen hafta Hanau kentinde düzenlenen ve 9 kişinin öldürüldüğü ırkçı saldırı sonrası ülke çapında güvenlik önlemleri artırılmıştı.

Kaynak: BBC Türkçe

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz