Kılıçdaroğlu için resmi adaylık başvurusu yapıldı..

0

CHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri ile Millet İttifakı siyasi partilerinin temsilcileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, şunları söyledi: “Demokrasinin gereği; genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecektir. Bugün; Millet İttifakı’nın sayın üyeleriyle birlikte, Yüksek Seçim Kurulu’na geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık başvurusunu gerçekleştirdik. Milletimize, ülkemize hayırlı, uğurlu olsun.”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu da “Millet İttifakı’nın bileşenleri siyasi partilerin temsilcileriyle birlikte 13’üncü Cumhurbaşkanı adayı olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu; İYİ Parti TBMM Grubu olarak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na bildirdik. Müracaatımız kabul edildi. Sayın Kılıçdaroğlu, bugün itibarıyla 13’üncü Cumhurbaşkanı adayımızdır. Allah nasip ederse, 15 Mayıs sabahı da bu ülkenin 13’üncü Cumhurbaşkanı olacaktır.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz