Kılıçdaroğlu’ndan Erzurum Kongresi mesajı..

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından Erzurum Kongresi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti:

“Erzurum Kongresi’nin üzerinden geçen 100 yıla rağmen o bağımsızlık ateşi yüce milletimizin kalbinde ilk günkü gibi yanmaya devam ediyor. Erzurum Kongresi’nin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da Erzurum Kongresi 100.yıl dönümü dolayısıyla şu mesajı yayınladı:

“Aziz milletimiz, İstiklal Savaşı ile, bağımsızlığına, birlik ve beraberliğine sahip çıkacağını tüm dünyaya en güçlü şekilde ilan etmiştir. İstiklal Savaşına giden sürecin en önemli adımlarından birisi de şüphesiz ki Erzurum Kongresidir. Bu kongrede istiklal ve istikbalimizden asla taviz verilemeyeceği bütün dünyaya ilan edilmiş, Anadolu başta olmak üzere mazlum ve mağdur bütün milletlere bir umut ışığı doğmuştur.

Manda ve himaye kesin bir dille reddedilmiş, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara’da yükselen milli ruh ve heyecan, kurtuluş yolunda milletimize güç ve umut vermiş, İstiklal Savaşı’mızı zafere taşımıştır. Bugün Erzurum Kongresi’nin 100. yılında bizlere düşen sorumluluk; her alanda tam bağımsız ve kalkınmış bir ülke haline gelip, yeni nesillere parlak ve müreffeh bir gelecek kurarak Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Erzurum Kongresi’nin 100. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz