Muharrem İnce: Aday olacağım, hak yerini bulacak

0

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı. Habertürk’te katıldığı programda konuşan İnce, “Hak yerini bulacak, Muharrem İnce yeniden aday olacak.” dedi.

“Ekrem İmamoğlu aday gösterilse yine de aday olur musunuz? sorusuna ise İnce, adaylığın hem kendisinin hem de İmamoğlu’nun hakkı olduğunu belirterek zamanı geldiğinde durumun neler göstereceğine bakılacağını ifade etti.

24 Haziran seçim gecesine ilişkin soruya ise İnce, şöyle cevap verdi: “Beni tehdit edecek adam anasından doğmadı. O gece sarhoştu, bir general tehdit etti, Tayyip Erdoğan’dan para aldı, NATO askerleri kaçırdı. Afgan askerleri kaçırdı, eşi kaçırıldı, odaya kilitlediler. Tam 11 senaryo var. Hadi biri doğru diyelim. Diğer 10’unu kim uydurdu? İtibar avcılığı. Birileri o gece düğmeye bastı.

Benim hatam var, umudu tazeledik, kazanırız dedik. Meydanları doldurduk, iktidarı değiştirebileceğimize inandırdık. Partiden 8,5 puan fazla aldım. 40 sene sonra 30’u geçtik. O akşam birileri düğmeye bastı. O gece nerede kalacağım? İkinci tura kalacağımızı inanıyorduk. İkinci tura kalınca CHP’ye gidemezdim, çünkü rozeti çıkarmıştım. CHP’ye gidersem ikinci turda İYİ Partililere ne diyecektim? Üç hesabı vermesi gereken niye ben oluyorum? Benim örgütüm, bilgisayarlarım yok ki, CHP Genel Merkezi’nin bilgisayarları çökmüşse hesabı niye ben veriyorum.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz