İzmir Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş: Sıra Dışı Bir Belediye Başkanı, Bir Halk Adamı

0

Haber: Orhan Yılmaz

Ocak Medya adına, 14 Şubat 2023 günü, Ödemiş (İzmir) Belediye Başkanı Sayın Mehmet Eriş’i makamında ziyaret ettim. 

Sayın Eriş, Ödemiş Belediye’nin resmi internet sayfasında, aşağıdaki gibi tanıtılıyor. 

“1958 yılında İzmir ili Kiraz ilçesinde doğdum. Evli ve iki çocuk babasıyım.

1980 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Yüksek Teknik Öğretmen Okulundan mezun oldum.

Meslek hayatıma aynı yıl (1980) Balıkesir Dursunbey ilçesinde öğretmen olarak başladım, 1981 yılından sonra da Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçelerinde görev yaparak 2006 yılında emekli oldum.

1999-2004 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ödemiş Belediye Başkanlığı görevinde bulundum. 2012-2013 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş ilçe Başkanlığı görevinde bulundum. 

2019 yılı yerel seçiminde Millet İttifakı Ödemiş Belediye Başkan Adayı oldum. 31 Mart 2019 tarihindeki yerel seçimde Ödemiş halkının teveccühü ile ikinci kez Ödemiş Belediye Başkanlığı’na seçildim.”

Biyografisi kısaca böyle, diğer kısımları buraya almadım.

Ödemiş’in 99 mahallesi ve yaklaşık 134.000 nüfusu bulunmaktadır. Hizmet ettiği nüfus budur.

Sayın Eriş, internet sayfasındaki biyografisinin devamında, kendisinin “erişilebilir” olduğunu iddia etmiş. Sayın Mehmet Eriş’i makamında ziyaret ettiğimde, ben bunu bizzat gözlemledim. Zaten kendisi hakkındaki bu yazıyı da bu yüzden kaleme aldım.

Sayın Mehmet Eriş ile sohbet ederken; söylediklerini, bilahare çözümünü yapmak için ses kaydına alıyordum. Sohbetimiz belki 4-5 defa, çalan cep telefonu yüzünden kesildi. 

Ses kaydı aldığımız için Sayın Eriş, cep telefonunu yanıtlamak konusunda mütereddit kaldı. Ben hemen ses kaydına ara vererek, gelen çağrıları yanıtlamasını sağladım ve konuşmaları istemeyerek izledim.

Gelen çağrıların tamamı, Kahramanmaraş Depremi ile ve depremzedelerin sorunları ve gidecek yardımlar ile ilgili idi. Ancak, konuşmalardan anladığım kadarı ile arayanlar sıradan Ödemişli vatandaşlar idi. Yani belediye görevlileri ya da diğer devlet dairelerinin memurları değil idi.

Sayın Mehmet Eriş’in bu kadar kolay erişilebilir olması ve telefonda hemen çözümler bularak, vatandaşların taleplerini yerine getirmesi dikkatimi çekti.

Bende oluşan kanaat, Sayın Mehmet Eriş’in sıra dışı ve kolay erişilebilir bir belediye başkanı olduğu, daha doğrusu bir halk adamı olduğu yönündedir. 

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz