Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: Allah aşkına soruyorum: Kanaatle adalet sağlanır mı?

4

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 18 bin 632 kişinin kamudan ihraç edilmesine tepki gösterdi. Twitter hesabından açıklama yapan Karamollaoğlu, şunları yazdı:

“Malumunuz olduğu üzere bu haftanın önemli gelişmelerinden birisi de son yayımlanan KHK oldu. Bir kalemde, 18 bin 632 kişi kamudan ihraç edildi. İşinden ekmeğinden edildi. Seçimden önce kamuya 110 bin kişi alacağız deniyordu. Seçim bitti, tek kararname ile 18 bin kişinin işine son verildi.

Peki, Kriter ne? 1-Bylock İddiası 2-Emniyet Raporları 3-Kurum Kanaati 4-Sosyal Medya. Hepsi var; ama asıl olması gereken en önemli kriter yok: ADALET! Adaletin tesisi için gerekçenin ortaya konması ve savunma hakkının tanınması elzemdir. Ne yazık ki adalet kriteri hiç dikkate alınmıyor.

Savcılık takipsizlik vermiş. Hiçbir delil, hiçbir suç bulunamamış; ama son KHK’de kamudan ihraç edilmiş. Neden? Efendim kanaat böyle… Allah aşkına soruyorum: Kanaatle adalet sağlanır mı?”

4 YORUMLAR

  1. Eğri ağaçtan doğru oklava olmaz. Dün durduğun yeri gördük karamolla. Sen O pencereden bakınca yoldaşlarının gözüyle görür , onların diliyle konuşursun. Emniyetin istkbaratı yetmiyor mu?.

    • Ömründe hiç mit ve askeri istihbarat belgesi görmemiş kişi beyanı. Görseydi eşşek kadar hukuki delil değildir yazdığını bilirdi. Mit ve askeri istihbarat hukuki delil değil, emniyetin ki mi hukuki oluyor. Kanaatten kastedilen bu anladığım kadarıyla. Atılanlar %100 doğru da olabilir. Fakat bu kararın hukuki olduğunu göstermez. Maddi delil ve mahkeme kararı gerekir. Eğer hukuk devleti olduğumuzu iddia ediyorsak. Yanlışlık yapılmadı mı daha önce? İftira atıldıysa ne olacak? Temel Bey’in durduğu yerde bir sıkıntı yok. Çok seviyoruz kendisini.

  2. Kıyametin alameti, devlet halkına adaleti cımbızla aratacak. Öyle adaletsizlik ki haklı hapse atılacak haksız paşalar gibi el üstünde tutulacak ta ki mehdi gelene kadar.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz