Senede 3 defa umreye gidip sonra rüşvet alırsanız, ihaleye fesat karıştırırsanız adaletten bahsedemezsiniz..

0

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Fatih Portakal’ın YouTube kanalında konuştu. “Yeniden Refah Partisi olarak seçimlere tek başımıza girme düşüncemiz var.” diyen Erbakan, şunları söyledi:

“Kişi hangi dine mensup ise o dine dair eğitimini isteği doğrultusunda almalıdır. Siz senede 3 defa umreye gidip ihramlı pozlar paylaşıp sonra gelip burda rüşvet alırsanız, ihaleye fesat karıştırırsanız, KPSS’de 95 puan alan bir insana kendi adamınız değil diye sözlüde 40 puan verirseniz; burada adaletten bahsedemezsiniz. Paylaşımda adalet, herkese refah, yargıda ve yönetimde adalet. Şimdi maalesef bu üç noktada da çok büyük sıkıntılar görüyoruz.

LGBT’yi bir sapkınlık olarak değerlendiriyoruz ve derneklerinin kapatılması gerektiğini düşünüyoruz. Özel hayatta, kişilerin kendi hayatlarında, evinde, özel mülkünde yapacaklarına zaten müdahale edilemez. Ama kamuya açık bir yerde bunun propagandasının yapılması, bunun özendirilmesine yönelik bir takım davranışlara girilmesi Rusya örneğinde olduğu gibi bizde de olmaması lazım.”

Asgari ücretin 14 bin lira olması gerektiğini belirten Erbakan, devletin vatandaşa gelince sineğin yağını hesaplamaktan vazgeçmesi gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gitmesi gerektiğini düşündüklerini dile getiren Erbakan, “Hem ekonomi anlamında hem de adalet noktasında özellikle son 10 senede çok büyük tahribatlar oldu çok büyük yanlışlar oldu. Açıklamaları, bundan sonrada borç ve faiz ekonomisine devam edileceğini gösteriyor.” diye konuştu.

Altılı Masa’dan kendilerini gelen bir teklif olmadığını anlatan Erbakan, masaya katılmayı düşünmediklerini kaydetti. Din dersinin okullarda zorunlu olmak zorunda olduğunu belirten Erbakan, başka bir dine mensupsa o özgürlüğün de verilmesi gerektiğini söyledi.

6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili ise Erbakan, şöyle konuştu: “Çok sıkıntılı bir konu. Evimizde bile çocuklarımız bu konuyu duymasın diye büyük bir çaba sarfettik. Herkesin psikolojisini bozacak bir konu. Burada önemli olan konu, suçun şahsiliği konusu. Böyle bir suç işlenmişse bunun cezası bizim inancımıza göre de çok ağırdır. Bu asla kabul edilemez.

Ancak suçun şahsiliği var. Herhangi bir camia herhangi bir siyasi parti olabilir. Bunun içinden biri, ahlak dışı bir şey yaptıysa bütün camiayı veya STK’yı hepsini suçlayamayacağımız gibi burada da suçun şahsiliği üzerinden hareket etmek lazım. Şu an iddianame aşamasında. Bu iddiaya karşı belirtilen görüşler de var karşı taraftan. Bunların yargı, hukuk mekanizması tarafından biran önce aydınlatılması ve gerçekten böyle bir şey olmuşsa en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini ifade ediyoruz.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz