Erdoğan’ın görev yapış tarzını seçmenin yüzde 42’si onaylıyor..

0

MetroPOLL Araştırma’nın “Türkiye’nin Nabzı Nisan 2022” anketine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görev yapış tarzını seçmenin yüzde 42’si onaylarken, yüzde 54’ü onaylamadığını bildirdi.

“Genel olarak düşündüğünüzde Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?” sorusu yöneltildi. “Evet onaylıyorum” diyenlerin oranı yüzde 42,1 olurken; “Hayır onaylamıyorum” diyenlerin oranı yüzde 53,6 oldu. “Fikrim yok” diyenlerin oranı da yüzde 4,3.

Türkiye’nin Nabzı Mart 2022 anketinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görev onayı 43,3 çıkmıştı. Erdoğan’ın görev yapış tarzını onaylayanlar geçen aya göre 1.2 oranında düştü. Onaylamayanlar ise 3.3 oranında arttı.

Ankette Erdoğan’ın görev onayına verilen yanıtların “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna verilen yanıtlara göre dağılımı da yer aldı. Buna göre, AK Parti’de “Onaylıyorum” oranı yüzde 91.9 oranında. CHP’de bu oran 8.9 çıktı. İYİ Parti’de 5.5, HDP’de ise 14.4 sonucu elde edildi.

İktidar ortağı MHP’ye oy vereceğini söyleyenlerde Erdoğan’ın görev onayı yüzde 89.1 çıkıyor. “Hayır onaylamıyorum” diyenler ise 7.7. “Hayır onaylamıyorum” oranı en çok İYİ Parti seçmeninde: 90.8

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz