Kılıçdaroğlu’ndan HDP açıklaması..

0

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ile MYP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, görüşme sonrası şunları söyledi:

“Türkiye’nin bugünkün sorunlarını masaya yatırdık, dertleştik. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşlarıyla beraber, en azından bir masanın etrafında bir araya gelmek, bir kahve içmek, benim açımdan da ufkumu büyütme açısından da son derece değerli. Bundan sonra da uygun ortamlar olduğunda tekrar bir araya geleceğiz, konuşacağız. Sayın Genel Başkanı ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyorum.”

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır da şöyle konuştu: “14 Mayıs’a giderken Sayın Genel Başkan’ın bize yaptığı ziyareti önemsiyoruz ve kendisine nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu yolculukta başarılar diliyoruz. Biz, Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşlar, Milli yol Partisi olarak, Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikastının, Türkiye’de bütün faili meçhuller dahil olmak üzere aydınlatılması gerektiğini Sayın Genel Başkan’a ifade ettik. Duyarlılık gösterdiler. Kendilerine burada teşekkür ederim. Şimdi ne olursa olsun, bu ülkede faili meçhul kalmış bütün cinayetler açığa kavuşturulmalıdır, Sinan Ateş cinayeti dahil olmak üzere. Yine aynı şekilde adaletin, liyakatin ve üretimin olduğu bir Türkiye, insan farklılığının zenginlik sayıldığı bir Türkiye, kavga sebebi sayılmadığı bir Türkiye ve dünyadaki değişimin, insan hak ve özgürlüklerinin genişlemesinin aslında zenginliğimizin bir kapısı olduğunun idraki ile bu şekilde bakmak gerektiğini ifade ettik. Elbette Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü, devletin tekliği, vatanın birliği çok mühim. Bu konularda da bir sıkıntı olduğunu görmedik. Ben, kendisine huzurlarınızda çok teşekkür ederim. Başarılar diliyorum.”

HDP ziyaretinin neden ertelendiğine ilişkin soruya Kemal Kılıçdaroğlu, “Onu bana sormayacaksınız arkadaşlar. Onu ev sahibine soracaksınız.” karşılığını verdi. Hatay Valisi ve İl Sağlık Müdürü’nün milletvekili adayı olmak için istifa etmesine ilişkin de Kılıçdaroğlu, “Yaklaşık 50 bin insan hayatını kaybetti. 50 bin kişi, bu ülkede hayatını kaybediyor. Allah rızası için bir kişi, sorumluluk alıp, ‘Vicdanen benim istifa etmem lazım, ben bunu beceremedim. Burada benim de sorumluluğum var’ demedi. Ne diye istifa ediyorlar? Yeniden siyasete girmek için. Olur, girsinler. Girsinler.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz