Yusuf Kerim, kanuna rağmen annesine kavuşamadı..

1
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

Kanser hastası Yusuf Kerim Sayın, kanun çıkmasına rağmen cezaevindeki annesine hala kavuşamadı. Meclis’te kabul edilen yasaya göre çocuğunun hastalığı nedeniyle kadın hükümlünün cezasının infazı 1 yıla kadar ertelenebilecek. Erteleme süresi her defasında 6 ayı geçmemek üzere en çok 4 kez uzatılabilecek.

17 kiloya düşen 4. evre Ewing Sarkom kanseri hastası 6 yaşındaki Yusuf Kerim Sayın’ın hala annesine kavuşamamasına sert tepki gösteren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, şunları söyledi:

“Şu anda Yusuf Kerim Sayın için çıkan bir yasa var. En sonunda, günler sonra Cumhurbaşkanı imzaladı, Resmi Gazete’de yayınlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısına sesleniyorum; ya daha niye bekliyorsunuz? Çocuk hasta, gece-gündüz annesini bekliyor. Yasa çıkmış, Cumhurbaşkanı imzalamış, Resmi Gazetede yayınlanmış. Daha neyi bekliyorsun sayın Başsavcım.

Telefonla arıyoruz, telefonlarımıza çıkmıyorsun. Hasta bir çocuk var, annesi gözyaşları içinde çocuğuna kavuşacağı anı bekliyor. Yasa çıkmış, Resmi Gazetede yayınlanmış daha niye böyle sıkıntıya sokuyorsunuz?

Bir an evvel bu işlemleri yapın. Doktor raporuysa, dilekçede bu raporlar sunulmuş. Daha hastaneden bu raporları istemeye ne gerek var? Resmi raporlar, dilekçe ekinde sunulmuş. Bir daha hastaneden rapor iste; o, 10 günde gelsin. Bir daha 10 günde sen bir işlem yap.

Anne, çocuk hasretle bekliyor. Ayrıca Allah’tan korkmuyor musunuz? Biraz acele edin. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısının keyfi gelecekte bu işler onaylanacak. Olur mu böyle bir şey? Olayın bir aciliyeti var. Kanser hastası bir çocuk, annesini bekliyor. İşin özeti bu. Bütün akan sular durur böyle bir durumda.”

Yusuf ile Anne Gülten Sayın’ı cezaevinde ziyarete gittiklerini dile getiren Baba Süleyman Sayın da şöyle konuştu: “Çarşamba günü Gülten Hanım’ı ziyarete gittik. Yusuf Kerim ile onu getirmeyi umut etmiştik o gün. Çocuğa moral olsun diye hastaneden çıkarken getireceğimizi söylemiştim. Annesinden ayrılmak istemedi. Ağlaya ağlaya tekrar eve dönmek zorunda kaldık.”

1 Yorum

  1. bu makaleden bu haberden siteniz yazarlarından birinin haberi varmı çünkü içi soğumuştur rahatlamıştır böyle kişilerle aynı yerde yazmak nasıl bir duygu siteyi başladığı günden beri takip ediyorum .ancak böyle kişiler sebebiyle bıraktım takibi

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz