Neden Ak Partiliyim?

2
Latest posts by Sinan Eskicioğlu (see all)

Neden Ak Partili olduğumu soruyorlar. 

Ben de bunun çok çeşitli sebepleri olduğunu söylüyorum ama mutlaka benden tek bir sebep duymak istiyorlar. 

Hayır tek bir sebebe indirgeyemem. 

Bunun gerçekten de çok çeşitli sebepleri var. 

Sıralayayım. 

Psikolojik sebep, 

Dini sebep, 

Maddi sebep,

Evrimsel sebep. 

İlk önce psikolojik sebepten başlamamın nedeni bunun çok önemli olması. 

Psikolojik olarak güçlü bir yapıya ait olmak beni mutlu ediyor. Ak parti devletin partisi ve Ak partili olduğumda sırtımı devlete dayamış gibi hissediyorum. 

Güçlü bir yapının parçası olma düşüncesinin verdiği psikolojiyle hem Türkiye’de hem de Avrupa’da göğsümü gere gere yürüyebiliyorum.

Sırtımı Ak partiye ve devlete dayamış olmam aynı zamanda işlerimin de hızlı sonuçlanmasını sağlıyor. 

Resmi makamlarda işlerimi halledebiliyorum. 

Emniyet güçleriyle muhabbet ederken bile kendimi onların bir parçası görerek psikolojik haz yaşıyorum. 

Emniyet Güçlerine ve Askeriye ’ye bakış açım tamamen değişti, Ak partili olunca ‘Askeriye de Emniyet de bizim’diyebiliyorum.

Biz insan olarak aciz varlıklarız bundan dolayı Ak partili olmak bu acizliğimi ortadan kaldırıyor. 

Dini sebebe gelince ise bu çok daha önemli. 

Ak parti sayesinde İslam hiç olmadığı kadar güzel yaşanmaya başladı. Neredeyse her köşe başına cami yapıldı. İçleri pek dolmasa da inşallah dindar nesiller sayesinde o da olacak. 

Başkan Erdoğan ise asrın değil kainatın lideri. Onun İslam anlayışı ve yaptıkları sayesinde Türkiye neredeyse bir İslam devleti haline geldi.

Artık başörtüsü diye bir sorun yaşanmıyor. 

Her yerde başörtülüler var artık. 

Bakın bir etrafınıza artık solcular da CHP’liler de ‘inşallah’ demeye başladılar. Eskiden böyle miydi? CHP’lilerin ağzından ‘Allah’ lafzı çıkmazdı ama Ak parti CHP’lilere bile ‘inşallah’ dedirtti. 

Dini açıdan en önemlisi de Ak partinin İslam’ın bayraktarlığını yapması ve İslam alemi ile bizi yakınlaştırması. 

Maddi sebebe gelince biraz çekinerek ifade edeceğim ama işin gerçeği Ak partili olunca işlerimin daha iyi olması. Daha fazla para kazanıyorum. Belediyelerde ve bakanlıklarda tanıdıklar oluyor ve onlar sayesinde sektörümde olan zorlukları gideriyorum. 

Devletin sunduğu yardımlardan sebepleniyorum. 

Çevremdekilere de faydam oluyor. Onlar da bu sayede yardımlardan sebeplenmiş oluyorlar. 

Şehirde yaşarken de, köyde olunca da bunun faydasını görüyoruz. 

Çevremdeki kişilerin belediyelerde ve kamuda işe girmeleri de kolaylaştı. Ak partili olmak sadece bana değil aynı zamanda çevreme de büyük yararlar sağladı. 

Evrimsel açıdan sebep olur mu demeyin, var. 

Evrimsel açıdan hayatta kalma üzerine programlandığımız için birinci sebep Ak partili olunca hayatta kalma güdümüzü gerçekleştiriyoruz.

Ak partili olmasak çeşitli sebeplerle ya kötü hayat yaşayacağız ya da Allah muhafaza hayatta kalmamız riskli hale gelecek. 

İkinci olarak da evrimsel olarak savaşma üzerine programlıyız. Artık savaşlar yok. Savaşlar yok ama bizim içimizde bu savaşma dürtüsü hep var. 

Ak parti bize mücadele alanı sağlıyor. CHP ile mücadele etmek bu dürtümüzü hayata geçiriyor. Daha önce de fetö ile mücadele ettik ve kazandık Allah’ın izniyle, şimdi de başta CHP olmak üzere Altılı Masa ile mücadele ediyoruz. 

Bu mücadelemizle birlikte ‘Dış Güçler’le de önemli bir mücadele içindeyiz. 

Ak parti olmasa bizler ne CHP’nin kirli planlarından haberdar olurduk ne de dış güçlerin sinsi oyunlarından. 

Ak partili olmak demek evrimsel bu dürtülerimizin de doyurulması anlamına geliyor. 

Şimdi sizlere soruyorum bu kadar çok faydaları varken Ak partili olmayacağız da hangi partiden olacağız? 

Sevgi ve Bilgiyle kalın

Önceki İçerikAnlamlı Sorularla Düşüncenin Mimarı Ol
Sonraki İçerikSeçime doğru: Politikacıların vaatleri bana işi gücü el çabukluğu marifet olan sihirbazları hatırlatıyor…
Sinan Eskicioğlu kimdir? 1974 İzmir’de dünyaya geldi. Agah Efendi İlkokulu’nda eğitim hayatına başladı. İzmir İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra ÖSYM sınavlarında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. Kelam dalında ‘Allah’ın iradesi ve Nedensellik Problemi’ isimli bitirme teziyle, gecikmeli olarak 2000 yılında üniversiteden mezun oldu. 28 Şubat sürecinin etkisiyle İlahiyat fakültesi mezunlarının öğretmen yapılmaması yüzünden 2002 yılına kadar ticaretle ilgilendi. 2002 yılında D.E.Ü. İlahiyat Fakültesi’nde Din Felsefesi dalında yüksek lisansa başladı. Aynı yıl yüksek lisans programını yarıda bırakıp Almanya’ya gitti. Almanya’da Diyanet’e bağlı çeşitli camilerde eğitmenlik ve öğretmenlik yaptı. Duisburg-Essen Üniversitesi Sosyal işler ve yöneticilik bölümünde eğitim aldı. 2007-2011 yılları arasında IGMG (Avrupa Milli Görüş)’de Düsseldorf Bölgesi Eğitim Merkezi müdürlüğü ve bölge eğitmeni olarak çalıştı. 2011-2013 yılları arasında Osnabrück Üniversitesi Protestan Mezhebi bölümünde eğitimine devam etti. 2016 yılından itibaren Ocak Medya gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. 2020 yılında gazetenin genel yayın yönetmenliğini üstlenen yazar Almanca, İngilizce bilmektedir. şimdiye kadar yayınlanmış olan yedi kitabı vardır. Yok Edin İnsanın İnsana Kulluğunu- Kişiselleştirilmiş İslam, Zeytin Ağacı (Roman), Katar istanbul, Müslüman Kardeşlerden Ak Parti’ye İslamcılık., Tarihteki Dindar Zalimler. İbn Sina, İbn Haldun

2 YORUMLAR

 1. Başlığı bir de “Neden CHP li değilim” diye değiştirerek içerik yazabilir misiniz. Ben bir kaç cümle yazayım .
  Askeri darbeleri destekliyor.
  Cumhurbaşkanını yakın zamanda (Abdullah Gül’ü) bile sectirmiyor. Gerekirse ayaklanma çıkarıyor.
  Çocuklarımızın Kur’an okumasını çağ dışı görüyor. (Özgür Özel milletvekili,yakın zamanda açıklaması var. )
  Lanet olası laikliği korumaktan başka gelecek kaygısı yok. Bu laiklik nedense muhafazakar kısmın inancını barindirmiyor.
  İslami kıyafetleri sindiremiyor.
  Atatürk’ün arkasına sığınarak oy toplama peşinde.
  Domuz eti yemek paylaşımlarından gayet memnun. (samimiyetle söylüyorum, ne yerse yesin beni ilgilendirmez, isterse bo…yesin, ama milleti temsil eden insanların bu şekilde paylaşım yapması rahatsız edici)
  Yolsuzluk, adaletsizlik ,adam kayırma sanki sadece bu iktidara mahsus gibi paylaşımlarda bulunması. Hangi parti gelirse gelsin hepsi aynı.
  Daha çok var yazillacak…
  Bu arada gidip Akp oy verecek değilim. En büyük sebebi Adaletten zerre miktar haberi olmaması. Sadece intikam hırsı ile devlet yönetiliyor. Yazdiklarinizda doğrular var elbette. Sadece yazılarınız tek taraflı, yanlı, diğer partilerin suçunu görmemekte üç maymunu çok rahat bir şekilde oynuyorsunuz. Sizde adaletten bihabersiniz.

 2. Erhan Beyy Erhan bey, hayret ediyorum size yaaa. Yazar bariz ironik bir yazi yazmis.
  Ama Ak partiye oy vermeyin o hareketiniz cok dogru.

  Ak partiyi hala daha destekleyenlerin beyin ölümü gerceklesmis olan bi nevi zombilesmis insanlardir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz