Ölüm döşeğinde infaz erteleme verildi!..

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında cezaevlerinde yaşanan dramları anlattı.

Emin Güven’in KHK ile ihraç edilmiş bir Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensubu olduğunu dile getiren Gergerlioğlu, şunları söyledi: “Ekim ayında geç teşhis edilmiş beyin tümörü bulundu. Ameliyat sonrası yoğun bakımda kalıp tahliye yerine cezaevine gönderildi. Evrakla olabilecekken İstanbul’a Adli Tıp’a gönderildi. Yolda ve Metris’te perişandı. Yine tahliye etmediler, yatak yaraları ve enfeksiyonları kötüleşti. En sonunda ölüm döşeğinde infaz erteleme verildi. Ağır ihmal ve gecikmelerden 48 yaşındaki Emin Güven ölümün eşiğinde ve artık kemoterapi alacak hali de yok. Zulümat Bakanı Bekir Bozdağ, bu skandallara susuyorsun.

Hasta mahpusların durumunu sürekli gündem ediyorum. Mahpus olmak zordur, ağır hasta mahpus olmak daha zordur. Biz Allah rızası için mücadele ediyoruz ve aldığımız dua ile başarıya ulaşıyoruz.”

Gergerlioğlu’nun anlattığı bazı cezaevi hak ihlalleri ise şöyle: Eşim Fatma Alyar 4 yıldır Erzurum Cezaevinde. 3 aydır takma dişleri düşmüş, yaptırılmıyor, beslenemiyor, 52kg dan 48 ‘e düşmüş. İdareye defalarca yazmış, umursamıyorlar. Kilo kaybı devam ediyor, sonunda ölsün mü? Bizi kim duyacak?

Ben Güneş Anli, 20 Mart 2022 Tekirdağ Ergene Nevruz’unda ben de birçok arkadaşım katıldığımızdan terör propagandası suçundan mahkeme açıldı. Çorlu 2. Ağır ceza mahkemesinde yargılanıyoruz. 3 kişi 18 yaşı altında. Elimizden bir şey gelmiyor.

Mehmet Türkan Diyarbakır 1 No’lu T Tipi kapalı Cezaevi’nde kalıyor. Kendi ihtiyacını karşılayamıyor beyin kanaması geçirdi telefon kulubesinde zor duruyor felç bir ayağı tedavi edilmesini istiyoruz cezasının ertelemesini talep ediyoruz.

Mehmet Şimşek. 675 KHK ile ihraç olmadan önce maaşımı VakifBank’tan alıyordum. KHK ile ihraç olduğum için banka ismimi yasaklılar listesine koymuş. Bu kaçıncı gaspınız ya Allah da kul da kabul etmez bunu!

Eşim Sami tunç Balıkesir Burhaniye Cezaevinde 27 Temmuz 2016’dan beri tutuklu 5 sene tutukluluk süresinden sonra cezasını onadılar 10 sene 2 ay verdiler. 24 ocakta 2023’de denetimli serbestliği engellendi.

Afyon T tipi 1 No’lu Cezaevi’nde mahkumların talepleri karşılanmıyor. Zorla tek sıra halinde sayıma zorlama fiziki psikolojik işkence insani olan hastane sevklerinde ağız içi arama gibi insanlık onurunu zedeleyici muameleler yapılıyor.

Eşim Ahmet Dizlek Kocaeli 1 nolu f tipinde yatmaktadır. Eşim Ahmet dizlek 3 yıldır kanser hastalığı ile mücadele ediyor böbreklerinde kist vitamin değerleri düşük sayın vekilim ben eşimin görüşüne gittim eşim çok fazla zayıflamıştı.

Gültekin Erdoğan, Afyonkarahisar 1 Nolu T Tipinde, A7 Koğuşu’nda kalmaktadır. Afyonkarahisar T tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda insanların hakkı olan denetimli serbestliğin FETÖ suçundan ceza alanlara bu hakkın verilmemesi.

Gebze Kadın Cezaevi’nde bulunan bipolar hastası Ayfer Ayçiçek’in kelepçeli muayene edilmesini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordum. Koca kendisine yöneltilen 5 soruya tek cümlelik ‘teşekkür’ yanıtını verdi. Böyle saçmalık olur mu?

Kuyuların dibinden gelen sesler, Eyüp Alıcı “Derdimizi mahkeme dahil kimseye anlatamadık. Artık her geçen gün daha da boğulmaya başladık Tutuklama esnasında çocuklar annelerinin yanında olduğu için 3 kızım da Çocuk Esirgeme’ye gönderilmiş.

Yusuf Kerim’in annesi olarak oğlumu düşünmeden geçirdiğim 1 saniye yok. İyileşme ihtimalinin düşük olduğundan bahsediliyor. Oğlum hastane odasında uyumadan önce dakikalarca ağlayıp yorgun düşüyor. Gülten Sayın, Ferizli Cezaevi.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz