Başkalarının hakkınızda ne düşündüğünü önemsemeyin!

0
Rabia Güner

Başkalarının ne düşündüğünü gereğinden fazla umursamak sizi gerçekte olduğunuz kişiden uzaklaştırır. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için başkalarının hakkınızda ne düşündüğünü önemsemekten kurtaracak bazı önerileri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Bazen insanların hakkınızda düşündüğü şeyleri fazlasıyla kafaya takmak sizi olumsuz etkiler. Üstelik diğer insanların düşünceleri sizi tam anlamıyla yansıtmaz. O yüzden önemli olan kendinizi bilmektir. Peki, bunu önemsemekten kurtulmak için neler yapılabilir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Değer

Ücretsiz Kamerayı Kullanarak Resim çeken Kadın Stok Fotoğraflar

Değer verdiğiniz şeyleri belirlemeniz son derece önemlidir. Örneğin sağlığınıza değer veriyorsanız, sağlıklı besinler tüketirsiniz ya da arkadaşlarınıza değer veriyorsanız, onlarla sık vakit geçirirsiniz. Bu gibi değerleri belirlemek ve liste yapmak gerekir.

Fakat bu listeyi yaparken çevrenizdeki insanların düşüncelerine önem vermeyin. Çünkü bu sizin hayatınız ve sizin değerleriniz! Sadece kendi değerleriniz etrafında bir hayat yaşayın. Bu gayret sizin için hayatı daha anlamlı kılacaktır.

İnsan

İnsanların düşüncelerini her zaman kafaya takmamak mümkün olmayabilir. Bazen istemesek de kafamıza takarız. Fakat böyle durumlarda çevremizdeki insanlar çok önemlidir. Çünkü genelde bu konuyu kafasına takan insanların geniş bir çevresi vardır.

Atalarımız az insan, çok huzur diye başına söylememiştir. Bu yüzden çevrenizdeki insanları çok iyi seçin. Sizi acımasızca eleştiren ya da yargılayan insanlardan uzak durun. Sizi siz olduğunuz için seven ve sizi olduğunuz gibi kabul eden insanlara şans verin. Bu kendinizi çok daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Sosyal Medya

Ücretsiz Sosyal Ağlar Klasörünü Gösteren Iphone Tutan Kişi Stok Fotoğraflar

Sosyal medya çok geniş bir mecradır. Örneğin sizi rahatsız edecek görüntülere sıklıkla denk gelebilirsiniz. Böyle insanları kafaya takmak yerine, sosyal medyanızdan çıkarmanız en sağlıklısıdır. Kendinizi kötü hissetmenize sebep olan kişi kim olursa olsun, takipten çıkın.

Yorumlara ya da beğenilere gereğinden fazla anlam yüklemeyin. Eğer insanların ne düşündüğünü kafanıza takıyorsanız, sosyal medyayı minimum düzeyde kullanın ya da sadece sizi mutlu eden insanları takip edin. Bu şekilde hareket etmek sizi çok daha huzurlu yapacaktır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz