Beyaz saç tellerinden kurtulmanın yolları!

0
Rabia Güner

Bazılarımız beyaz saç tellerinden hoşlanmıyor. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için beyaz saç tellerinden kurtulmanın bazı yollarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Saçların beyazlamasının birçok sebebi var. Bazılarımız bu durumu sorun etmezken bazılarımız ise birkaç beyaz saç telini bile kafaya takar. Peki, beyaz saç telleriyle nasıl mücadele edilir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Yeşil Çay

Ücretsiz Sarı çiçeğin Yanında şeffaf Cam Kase Stok Fotoğraflar

Beyaz saçlardan şikayetçiyseniz, yeşil çaydan faydalanabilirsiniz. Çünkü konu saç bakımı olduğunda antioksidanlar oldukça önemlidir. Antioksidanlar saçları güneş ışığı, kir ve serbest radikallerden korur. Bu yüzden de beyaz saçla mücadelede oldukça etkilidir.

Siz de beyaz saçlarla mücadele etmek için yeşil çayı düzenli olarak tüketebilir ya da yeşil çay özü içeren yağları kullanabilirsiniz. Eğer yeşil çay özü içeren yağları kullanacaksanız şampuanlarınıza ya da saç kremlerinize ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Bitter Çikolata

Ücretsiz çikolata Ve Ahududu Stok Fotoğraflar

Bitter çikolata tüketmek de beyaz saçlardan kurtulmak için etkili bir yöntemdir. Çünkü bitter çikolata, bakır açısından zengin bir yiyecektir. Bakır da saç pigmentasyonunda önemli rol oynadığı için adeta koyu renk pigmentlerin temel taşlarından biri gibidir.

Bu yüzden şu bilgiyi unutmamak son derece önemlidir: Eğer vücudunuzda yeterince bakır almazsanız, saçlarınız normalden çok daha hızlı bir şekilde beyazlayabilir.

Kahve

Ücretsiz Klik Kalem Ve Kahve Fincan Ile Bahar Kitabının Yanında Beyaz Yüzeyde Kırmızı Gül çiçek Buketi Stok Fotoğraflar

Beyaz saçlarınızdan geçici bir süreliğine kahve ile kurtulabilirsiniz. Çünkü kahve, kalıcı olmasa da saçlarınızı boyamaya yardımcı olur. Bu sayede saçınıza bir çeşit gölge verebilirsiniz. Saçınız böylece birkaç ton daha koyu hale gelir.

Bu yöntemi uygulamak için de öncelikle koyu bir kahve hazırlamalısınız. Ardından kahveyi saç kreminize aktarabilirsiniz. Şampuandan sonra bu kremi uyguladığınızda saç bonesi takmanız daha etkili olacaktır. Ardından 1 saat bekleyerek kendinize doğal saç boyası hazırlamış olursunuz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz