Kedi ve köpeklerin kesinlikle yememesi gereken besinler

0
Rabia Güner

Kedi ve köpeklerin tüketmemesi gereken bazı besinler vardır. Bu besinlerin tüketilmesi durumunda sağlık sorunları yaşayabilir. Siz de kedi ve köpek dostlarımız konusunda daha bilgili olmak için bu yazıyı inceleyebilirsiniz.

Avakado

Avokado, mantar öldürücü bir toksindir. Ölüme bile neden olabilen persin içerir. Yutmaları durumunda, onları bir veya iki gün yakından izlemek gerekir. Küçük bir miktar ise, sorun olmayabilir. Ancak kusma, ishal veya diğer karın rahatsızlıklarına neden olabilir. Dikkatli olunmalı…

Elma çekirdeği

Bu tohumlar, hipoksiye veya vücuda oksijen verilmemesine neden olabilir. Çünkü bir kimyasal olan siyanür içerir. Bu yüzden kedi ve köpeklerin uzak durmasına dikkat edilmelidir.

Şeker

Her türlü şeker zararlıdır. Çünkü tüylü dostlarımız için çok zehirli olan ksilitol içerirler. Kesinlikle hayvan dostlarımız uzak tutulmalıdır.

Kahve

Kahve çekirdekleri, köpekler için çok tehlikelidir. Toksik bir kimyasal olan kafein içerir. Yutulması onlar için hayati tehlike oluşturabilir.

Sarımsak

Sarımsak, kırmızı kan hücrelerine zarar veren tiyosülfat içerir. Kedi ve köpekler için çok zehirlidir.

Hardal

Gastroenterite yol açabilecek toksik bileşiklere sahiptir. Yavru köpeğinizin karnında iltihaplanmaya neden olur ve tedavi edilmediği takdirde ölümcül sonuçlara yol açabilir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz