Konfor alanından çıktığınızda öğrenebileceğiniz şeyler!

0
Rabia Güner

Bazen sınırlarımızın dışına çıkmak çok zordur. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için konfor alanından çıktığınızda öğrenebileceğiniz şeylerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Riskler ve küçük zorluklar bizi en iyi versiyonumuzla tanıştırabilir. Fakat bunu başarabilmemiz için konfor alanından çıkarak, yeni şeyler öğrenmemiz gerekir. Peki, öğrenebileceğimiz bu şeyler nelerdir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Mükemmellik

Ücretsiz Beyaz Tişörtlü Adam Holding Stok Fotoğraflar

Hiçbir insan mükemmel değildir. Buna siz de dahilsiniz. Her insan hata yapar ve yapacak. Sizin hata yapmanız da son derece normaldir. Sadece ekran yüzünü gördüğünüz ünlüler, sanatçılar ya da mankenler de mükemmel değil.

Çünkü her insanın kusurları var ve aslında her insan kusurlarıyla da güzel… Yani mükemmel derecede kusurlu olmak bir yanlış değil. Kendinizi sevin ve sevilin. Bunu sonuna kadar hak ediyorsunuz.

Değişmek

Ücretsiz Gri örgü Kazak Kadında Stok Fotoğraflar

Büyümek için değişmeniz gerektiği noktası oldukça önemlidir. Çünkü değişim olmadan büyümeniz mümkün değildir. Değişim yaşamın kaçınılmaz bir parçasıdır ama oldukça da faydalıdır. Değişim olmasaydı, bulunduğumuz noktadan asla ayrılamazdık.

Bu yüzden konfor alanımızdan çıkmalı ve bir şeyler öğrenmek adına risk almalıyız. Böylece büyümeli ve gelişmeliyiz. Fakat bu değişim ileriye doğru bir değişim olmalıdır. Geriye doğru gidilen hiçbir değişimde büyüme söz konusu değildir.

Yargılama

Ücretsiz Açık Havada Oturan Kişi Stok Fotoğraflar

Aslında bakarsanız, insanlar sizi tahmin ettiğiniz kadar fazla yargılamaz. Yargılasalar da fark etmez. Çünkü herkesin kendisine ait hataları, kusurları ve sorunları var. Çoğu kişi kendi derdinden sizi unutur ya da önemsemez.

Önemsediğinde de durum değişmez. Herkes kendi hayatından sorumludur. Yani insanların sizin hakkınızda ne düşündüklerini umursamanıza gerek yok. Önemli olan onların değil, sizin kendiniz hakkında ne düşündüğünüzdür.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz