Ünlü isimlerin selfie taktikleri!

0
Rabia Güner

Dünyaca ünlü isimler kusursuz fotoğraf için birçok taktik kullanıyor. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için bu taktiklerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Telefonunuzun arka kamerasını kullanın

En İyi Selfie Çekmek İçin 10 İpucu – Selfie Çekimleri İçin Öneriler

Pek çok insan selfie çekilmek istediğinde telefonun ön kamerasını kullanıyor çünkü bu çok daha kolay bir yöntem! Fakat teknik olarak bakıldığında cep telefonlarının arka kameraları ön kameralara oranla çok daha iyidir. Arka kamera ile ışık, derinlik ve netlik gibi önemli özellikleri daha iyi kullanabilirsiniz. Bu yüzden selfie çekileceğiniz zaman arka kameranın gücünden faydalanmayı unutmayın!

Ellerinizi göstermekten korkmayın

Muhteşem selfie için 13 ipucu - Ayşe Tolga İyi Yaşam

Eller fotoğrafa özel bir çekicilik katan unsurlardandır. Bu yüzden birçok ünlü isim de fotoğraf çekilirken bu noktaya dikkat eder. Burada önemli olan ellerin doğal ve serbest bir posizyonda olmasıdır. Örneğin elinizi nazik bir şekilde yanağınıza koyabilirsiniz. Bu şekilde fotoğrafın odak noktasında harika bir çerçeve oluşturabilirsiniz.

Çenenizi aşağıda tutun

selfie

Selfie çekilirken çenenizi aşağıda tutarak yüz hatlarınızın daha düz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için kameranızı yukarı kaldırmanız ve çenenizi hafifçe aşağıya eğmeniz yeterli olacaktır. Eğer siz de selfie konusunda uzman olmak istiyorsanız, bu yöntemleri deneyebilir ve harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz