Cildiniz için evde uygulayabileceğiniz etkili yöntemler!

0
Rabia Güner

Cildimiz birçok nedenle problemli hale gelir. Bunların başında da stres, az uyku, kötü beslenme ya da alkol tüketimi gibi faktörler var. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizlere cildiniz için evde uygulayabileceğiniz etkili yöntemlerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Cildimizdeki problemlerden kurtulmak için bir sürü kozmetik ürün kullanırız. Fakat tek seçeneğiniz bu ürünler değil. Evde kendi imkanlarınızla da bunu başarabilirsiniz. Peki, cildimiz için evde uygulayabileceğimiz bu yöntemler neler? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Limon

Limon için ücretsiz fotoğraflar

Limonun içindeki asitler cildinizi temiz ve sağlıklı kılmak için oldukça etkilidir. Aynı zamanda limon sayesinde cildinizdeki ölü hücrelerden de kurtulabilirsiniz. İçerisindeki C vitamini de siyah noktaların azalmasına yardımcıdır. Cilt tonu sabitlemek için de kullanılır.

Limonu cildinize uygulamak için taze sıkılmış limon suyu kullanmalısınız. Bu suyu, tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. Sonrasında 10 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Bu esnada ciltte oluşan yanma hissi olursa son derece doğaldır.

Zerdeçal

Zerdeçal için ücretsiz fotoğraflar

Zerdeçal doğal bir antiseptiktir. Yüzünüzdeki lekeler için birebir diyebiliriz. Aynı zamanda alerji kaynaklı yara izlerine de faydalıdır. Bu yöntemi uygulamak için bir kaşık zerdeçal tozu yeterli olacaktır. Sonrasında bu tozu ananas suyu ile birleştirmelisiniz.

Karışımı maske kıvamına kadar getirebilirsiniz. Karışım hazır hale geldikten sonra yüzünüze sürüp, kuruyana kadar beklemeniz gerekecek. Son olarak yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz. Uygulamayı haftada 2 ya da 3 kez yapmanız idealdir.

Bal

Balın Faydaları Nelerdir? Çam, Çiçek ve Kestane Balı Neye İyi Gelir?

Bal en güzel nemlendiricilerden biridir. Aynı zamanda antibakteriyel özelliği vardır. Bu yöntemi uygulamak için saf balı yüzünüze sürebilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra ılık su ile yıkamanız yeterli olacaktır.

Uygulamayı her gün ya da haftada 4 kez yapmanız idealdir. Böylece iyi sonuçlar alabilirsiniz. Aynı zamanda balı bir miktar un bile birleştirerek maske şeklinde de uygulayabilirsiniz. Bu yöntemde de 20 dakika beklemeniz gerekecek.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz