Fazlalıklardan kurtulun!

0
Rabia Güner

Çoğumuzun evinde bulunan ama bir an önce kurtulmamız gereken şeyler var. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için evinizde fazlalık yapan ürünlerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Evdeki karmaşa ruh halinizi sandığınızdan çok daha olumsuz etkiler. Peki, ev içinde kurtulmamız gereken fazlalıklar nelerdir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Eski Kablolar

Kulaklıklar için ücretsiz fotoğraflar

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte daha fazla alet hayatımıza dahil oldu. Bu aletlerinin bir çoğunda da kablolar var. Her geçen gün evimizde biriken bu kabloları bir gün lazım olabileceği düşüncesiyle atmıyoruz. Aslında bir nevi atmaya kıyamıyoruz.

Fakat genelde eskileri kullanmak yerine yenilerini alıyoruz ve eskiler bir çekmecede birikmeye devam ediyor. Evimizdeki fazlalıklardan kurtulmak için en sağlıklısı bu kabloları geri dönüşüme kazandırmaktır.

Güneş Kremi

Güneş için ücretsiz fotoğraflar

Güneş koruyucu ürünleri ağırlıklı olarak yaz aylarında kullandığımız için hemen bitiremediğimiz olur. Fakat bu ürünlerin kullanım süreleri 12 ila 24 ay arasında değiştiği için bir sonraki seneye bırakmamak gerekir. Bu ürünler son kullanma tarihi geçmese de üretim tarihinden itibaren etkilerini kaybeder.

Bu yüzden de güneş koruyucu kremleri uzun süre kullanmak sağlıklı değildir. Aldığınız bir ürünü yaz kış demeden kullanmanız cildiniz için en iyisi olacaktır. Kullanmadığınız ya da tarihi geçen ürünleri de evden atmayı unutmamalısınız.

Kağıt

Ücretsiz Kitap Yığını üzerinde Gümüş Ipad Stok Fotoğraflar

Evde fazlalık olan şeylerden bazıları da eski dergi, gazete ve kullanım kılavuzlarıdır. Bu ürünler evinizde adeta bir karmaşa ve kaosa neden olabilir. Üstelik tozlanan ve fazla yer kaplayan bu ürünlerin geri dönüşüme kazandırılması oldukça önemlidir.

Günümüzde çoğu kullanım kılavuzu da gereksizdir. Çünkü internette ihtiyacınız olan tüm video eğitimleri vardır. Bunların yanı sıra faturalar ya da fişler de yine evden atılması gereken gereksiz kağıtlar olabilir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz