Her kadını anında şık gösterecek ufak detaylar!

0
Rabia Güner

Kıyafetlerimiz, aksesuarlarımız ve makyajımız tüm görünüşümüzü etkiliyor. Biz de bu konudan yola çıkarak sizlere, her kadını anında şık gösterecek bazı moda hileleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

En az üç parça kıyafet kullanmak

Stil uzmanları bu numaraya ”üçüncü parça kuralı” diyor. Bu üç parça kuralı ile önce üst giyim birinci ve alt giyim ikinci olarak sayılıyor, sonra ise üçüncü bir parça ile tamamlanıyor. Bu üçüncü parça ya da detay; kazak, blazer, eşarp, şapka ve aksesuar gibi parçalar olabilir. Bu sayede günlük kıyafetler canlandırılır. Kişi, şık bir görünüm elde eder. Üstelik kişi şıklık için büyük bir çaba sarf etmemesine karşın öyle görünür.

 EN AZ 3 PARÇA KIYAFET KULLANMAK

Kombini tamamlamak için kemer kullanmak

Görünüşü tamamlayan en güzel parçalardan biri de kemerdir. Bazı kıyafetler vücudun şekilsiz görünmesine sebep olur ve bu noktalarda kemer oldukça önemlidir. En sık kullanılan kemerler siyah ya da koyu kahverengidir ama siz tarzınıza uygun tüm kemerleri deneyebilirsiniz. Bu seçenekler; kumaş, eko-deri, metal, dantel, jüt veya neon olabilir.

KOMBİNİ TAMAMLAMAK İÇİN KEMER KULLANMAK

Kolları sıvamak

Bu sayede görünümü daha şık ve rahat hale getirebilirsiniz. Fakat bu görünümü elde etmek, sanıldığı kadar da kolay değildir. Bunun için önemli olan pürüzlü köşeler olmadan düzgün görünmesidir. Aksi takdirde görünüm dağınık olacaktır. Boya rulosu gibi görünen kıvrık bir kol, tarzınızı çirkin gösterebilir.

KOLLARI SIVAMAK

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz